09 Ağustos 2020 Pazar

KADIN CİNAYETLERİNE BÖYLE DİKKAT ÇEKTİ

KADIN CİNAYETLERİNE BÖYLE DİKKAT ÇEKTİ

KADIN CİNAYETLERİNE BÖYLE DİKKAT ÇEKTİ

28 Temmuz 2020 Salı 13:05 GÜNDEM

Burdur’un Ağlasun ilçesinde yaşayan Büşra Öğüt (22), cinayete kurban giden kadınlar için 1100 rakımlı Akdağ Yaylası'na ‘uyuyan güzel’ adını verdiği heykeli yaptı. 22 yaşındaki Büşra, heykeli yaparken kullandığı her bir taşın üzerine cinayete kurban giden kadınların isimlerini yazdı.

   

Burdur’un Ağlasun ilçesi Akdağ Yaylası’nda ailesiyle birlikte yaşayan Büşra Akdağ (22), cinayete kurban giden kadınlara dikkat çekmek için taştan heykel yaptı. 1100 rakımlı Akdağ Yaylasında taşlardan heykel yapan Büşra, her bir taşın üzerine cinayete kurban giden kadınların isimlerini yazdı.

Kadın cinayetlerine duyarsız kalmayan Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Büşra Öğüt, ‘’Bu dünyada kadınların öpülerek uyandırıldığı masallar değil, dövülerek öldürüldüğü gerçekler olduğunu aktaran Öğüt şunları söyledi: “Faillerin tutukluluk süresini, kamuoyunda konuşulma oranına göre belirleyen, iyi hallerinden ötürü cezasını düşüren yargı sistemi var. Namus kavramını kadınla bağdaştıran, ne şekilde öldürülmüş olursa olsun ölümün sebebini kadına bağlayan, yaşanan ölümleri bir sonraki olay gerçekleşene kadar unutan toplum var. Kadınlar yalnızca masallarda sonsuza dek mutlu yaşayabiliyor. Gerçek hayatta ise yaşamasına bile izin verilmiyor. Ve artık bu dünyada sadece kadın olmak değil, insan olmak da çok zor’’ dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

SÜLEYMAN DEMİREL VE RAMAZAN SELEN BULVARINDA ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

SÜLEYMAN DEMİREL VE RAMAZAN SELEN BULVARINDA ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI