20 Eylül 2019 Cuma

  • 5,742 TL
  • 6,326 TL
  • 276,53 TL
  • 100.237

Kaçak Kullanıyorlarmış: Ceza Yağdı

Kaçak Kullanıyorlarmış: Ceza Yağdı

Başkan Ateş Püskürdü: Fotoğraflarını Çekip...

16 Mayıs 2019 Perşembe 13:34 GÜNDEM

Burdur'un Tefenni İlçesinde Zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, su sayacı olmayan 4 abonenin 'kaçak su' kullandığı ve  12 abonenin de içme suyundan mezire alanı suladığı tespit edildi.

Denetimlerde ortaya çıkan usulsüz ve kaçak kullanım ile ilgili açıklamada bulunan Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ''kaçak su kullananlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve her yakalamanın fotoğraflarını çekip sayfalarımızdan ifşa edeceğiz” dedi.

İşte Başkan Alagöz'ün o açıklaması;

”Kaçak suyun, ilk yakalama cezası 5.000 TL, ikinci yakalama 10.000 TL, üçüncü yakalama da ise 15.000 TL’dir. Kaçak su kullanmak hem kanunen suçtur hemde kul hakkına girmektir.Hem kendimiz hem de gelecek nesiller için en değerli kaynağımız olan suyun doğru kullanılması ve su israfını engellemek adına mücadelemiz ve denetimlerimiz artarak devam edecek olup, halkımızın bu konuda çok daha duyarlı ve sağ duyulu olmalarını istiyorum. Ayrıca kaçak su kullananlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve her yakalamanın fotoğraflarını çekip sayfalarımızdan ifşa edeceğiz” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

gamber

18 Aralık 2015 Cuma 08:18

Taşıma suyla değirmen dönmez kardeşim. Rektör birilerinin kadrolaşması için su taşıyor. Millet bilim panelleri yapıyor, MAKÜ filim panelleri. Getirmişler üç artist, bi de modaratör var, ancak film Komedi filmi değil. İş yapacak hocalar SDÜ ye, SDÜ nün almadıkları Makü ye. Sen uyu güzel burdur, uyuyan güzelim.

Muhtar

14 Aralık 2015 Pazartesi 13:15

Bir iki kişiyle Burdur'un nüfusu mu artacak. Kütüğünde Burdurlu yazıyor dur o size yeter, yoksa yazmıyor mu onu da bilmiyorum. Daha en az 3 yılı var, o zaman ki esen rüzgara göre belki gelir belki gelmezler bize ya da size ne kardeşim.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ünlü Şarkıcının Oğlu, Bedelli İçin Burdur'a Geldi

Ünlü Şarkıcının Oğlu, Bedelli İçin Burdur'a Geldi