20 Nisan 2019 Cumartesi

  • 5,810 TL
  • 6,542 TL
  • 237,83 TL
  • 96.861

İYİ PARTİ İLE İTTİFAKI İLLERE BIRAKTI

İYİ PARTİ İLE İTTİFAKI İLLERE BIRAKTI

KILIÇDAROĞLU, İYİ PARTİ İLE İTTİFAKI İLLERE BIRAKTI

12 Eylül 2018 Çarşamba 13:56 GÜNDEM

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 9 Eylül'de il başkanlarıyla birlikte yaptığı toplantıda yerel seçimlerle ilgili rotayı çizdiği öğrenildi. Hürriyet'in haberine göre Kılıçdaroğlu’nun, toplantının basına kapalı bölümünde özetle şunları söylediği öğrenildi:

 

"ÖN SEÇİMİ İLLERE BIRAKTI"

"Ön seçim yapılıp yapılmayacağını belirleyecek olan sizlersiniz. Eğilim yoklaması mı istersiniz, anket mi istersiniz yoksa doğrudan doğruya ön seçim mi istersiniz, bunu siz belirleyeceksiniz.

"YASAL OLARAK İTTİFAK YOK"

Yerel seçimlerde yasal olarak ittifak yok. Arkadaşlar, ‘Biz kendi aramızda ittifak yapacağız’ dediler. İttifak yok ama ne var? Herkesi kucaklayacak, öyle bir aday çıkaracağız ki beldenin bütün vatandaşlarının oyunu alacak. İYİ Parti var, HDP var, SP var, bir araya gelinebilir. Tek bir aday çıkarılabilir. Bütün amaç belediyeyi alabilmek. Bu, yerelin kendi koşullarına göre saptanması gereken bir strateji. Seçimi alma stratejisi üzerine bir politika oluşturacaksınız. İllere göre değişir bu. Yani dengeler, ağırlıklar sevilen insanlar, bütün bunların hepsi bir şekliyle dikkate alınmalı.

Kaynak: Hürriyet

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ahmet selim

29 Mart 2015 Pazar 23:56

Kesin yazan arkadaş seçimler 1980 yılında yapılmıyor :)

kesin

29 Mart 2015 Pazar 19:28

Gökeri şimdiden tebrik ederim. 2. Sıradaki aday da büyük ihtimal kazanır. Ancak su anki durumları unutmasınlar. Vekil olunca kayboluyorlar

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ÖZEL AKKAYA İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLÜK KURSU VERİYOR

ÖZEL AKKAYA İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLÜK KURSU VERİYOR