20 Mayıs 2019 Pazartesi

  • 6,010 TL
  • 6,720 TL
  • 247,46 TL
  • 86.771

İŞTE HAYVAN SEVGİSİ

İŞTE HAYVAN SEVGİSİ

ARTIK SAHİPSİZ HİSSETMEYECEKLER

06 Aralık 2018 Perşembe 11:32 GÜNDEM

Bucak Gençlik Merkezi ve Bu canlar Bizimdir Hayvanları Koruma platformu tarafından yapılan çalışma ile Bucak ilçesinde sokakta yaşayan hayvanlar için özel aparatlar hazırlanarak ilçenin çeşitli yerlerine yerleştirildi.

Hazırlanan aparatların içine sokak hayvanları için mama ve su konulurken, konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan Bucak Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Kara, 5 Aralık Dünya Gönüllüler gününe yetiştirerek sokak hayvanlarını düşünen tüm hayvan severlerle birlikte ortak bir çalışma yaptıklarını ve özel hazırlanan aparatları ilçenin çeşitli yerlerine yerleştirdiklerini belirtti.

Bu canlar Bizimdir Hayvanları Koruma platformu yetkilisi Sevilay Eser ise sokak hayvanları için “bir kap su bir kap yemek” sloganı ile geçmişten beri yapılan yardımseverlik hareketini şimdi özel aparatlar hazırlatılarak tüm Bucak’ta sokak hayvanları için yerleştirdiklerini söyledi.

Bucak halkının sokak hayvanlarına sahip çıkmasını umduklarını belirten Eser, “Bucak halkından isteğimiz hazırlanan bu özel aparatları korumaları ve zarar vermemeleri aynı zamanda hayvanlara yardım etmek için birer mama alarak bu aparatların içine yerleştirmeleridir. Umarım halkımız bu konuda duyarlılık örneği gösterir” diye konuştu.

Kaynak: Hüseyin Çubuk

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

sabir

10 Haziran 2015 Çarşamba 13:28

Emin olun ki akp daha da guclerek gelecek...ulke icin en hayirlisini dileyelim

Yandaş

10 Haziran 2015 Çarşamba 09:59

Başlık.Bomba.. Kur-an ın çarpması da başka oluyor... Haddini bildirdi..

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ÖĞRENCİLER ANLATTI, KURT NOT ALDI

ÖĞRENCİLER ANLATTI, KURT NOT ALDI