07 Ağustos 2020 Cuma

İŞTE BURDUR'UN KORONAVİRÜS COVİD-19 GÜNCEL VAKA SAYISI

İŞTE BURDUR'UN KORONAVİRÜS COVİD-19 GÜNCEL VAKA SAYISI

İŞTE BURDUR'UN KORONAVİRÜS COVİD-19 GÜNCEL VAKA SAYISI

02 Temmuz 2020 Perşembe 10:36 GÜNDEM

BOMBA15 - 

Bilim kurulu toplantısı sonrasında basına açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son iki hafta içerisinde vaka sayısı artan ve azalan illeri açıkladı.  Burdur açıklanan sonuçlara göre yine vaka sayısı olarak en düşük iller arasında yer almayı başardı.

Antikor testi başlamadan önce vaka sayısı bakımından Türkiye’de örnek il olmayı başaran Burdur’da test sonuçlarının gelmesi ile birlikte sayılar da artmaya başlamıştı. Bir anda pozitif vaka sayısı 8’e çıkan Burdur’da son gelen sonuçlar korkutmuş olsa da rahatlatan açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi.

Bakan Koca vaka sayısının düşük olduğu ilk 5 ili sıraladı. Gümüşhane, Tunceli, Kars ve Bartın’ın yanında Türkiye’ye örnek olan ilimiz Burdur’da bu sıralama içerisinde yer aldı. Koca ayrıca vaka sayısında büyük artış yaşanan ilk 5 ili de şu şekilde sıraladı. Bu iller Ankara, Gaziantep, Bursa, Konya ve Diyarbakır.

Yapılan testler sonucunda Burdur’u geren 8 pozitif vaka sayısında ise büyük bir düşüş yaşandı. Burdurluların hassasiyeti, İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık personelinin özverili ve dikkatli çalışmaları neticesinde vaka sayısı şuan 1 olarak açıklandı. Durumunun iyi olduğu öğrenilen o bir kişinin ise kısa sürede testinin negatif olması bekleniyor. Burdur yine güncel vaka sayısı verilerine göre en iyi iller arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

İsmail Verim

02 Temmuz 2020 Perşembe 12:43

Yanılma payı yüzde altmış olan testlere güvenipte var yada yok diyemeyiz, benim evladımın ismini yayınlayan süzmeler şimdi bunları neden yayınlamıyor, onlara sormak isterim kulakları çınlıyormu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Dikkat! Elektrik Kesintisi!

Dikkat! Elektrik Kesintisi!