02 Haziran 2020 Salı

ISPARTA'NIN KÖRÜKLÜSÜ ÇARE İÇİN BURDUR SOKAKLARINDA

ISPARTA'NIN KÖRÜKLÜSÜ ÇARE İÇİN BURDUR SOKAKLARINDA

ISPARTA'NIN KÖRÜKLÜSÜ ÇARE İÇİN BURDUR SOKAKLARINDA

11 Eylül 2019 Çarşamba 14:54 GÜNDEM

Isparta Özel Halk Otobüslerinin körüklü otobüsleri, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in isteği üzerine Burdur sokaklarında tanıtıma çıktı.

Özel Halk Otobüslerinden yapılan açıklamaya göre; "Türkiye genelinde özel halk otobüsleri işletmecilerinin işlettiği tek yer olan ve Türkiye’ye örnek olan körüklü otobüsleri, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in bu güzel ve kaliteli hizmetimizi Burdurun da örnek alması için yaptığı davet üzerine Burdur sokaklarında ve şehir merkezi-MAKÜ kampüsü arasında test sürüşü yaparak Burdurlulara tanıtıldı.

Konuyla ilgili Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ''MAKÜ Örtülü Yerleşkemize Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi ile taşınmasını sağladığımız öğrencilerimizin sorunlarını çözmek ve daha konforlu koşullarda ulaşımın sağlanması ve yolcu kapasitesi daha fazla olan körüklü otobüsleri de olasılık dahilinde değerlendirmek çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Yaşar

13 Eylül 2019 Cuma 00:35

Doğru bir uygulama değil. Halk otobüsü şöförlerini kontrol altına alıp, yeterli sefer yapmaları için uğraşmak lazım. Körüklü otobüsler konforlu olmadığı gibi, şehiriçi trafiği tıkayan araçlardır. Burdur gibi küçük bir ilçede abesle iştigal olur.

Niyati

12 Eylül 2019 Perşembe 17:26

Afyon da kucukler ve dolmuslar var.trafik felç ıspartadan berbat ve rahat değiller.Isparta otobusleri yenilemeleri yazin sicakta klima ac denmeden acmalari gerekir.ve Sofòrlere adap dersi verilmeli son derece saygisizlar.

Ali BAŞ

12 Eylül 2019 Perşembe 13:45

Bir ankaralı olarak körüklü otobüslerin çok konforsuz olduğunu söyleyebilirim, ayrıca kampüsün rampası ve virajları düşünüldüğünde özellikle kış aylarında riskli olacağını da bilmekte fayda var, sakın Ankara 'da yokuş yok mu demeyin şehir için yolllar ile şehirler arası yolu karıştırmamak lazım. Burdur gibi caddeleri dar olan bir yerde bu büyüklükte otobüsler trafikte sıkışıklığa neden olur.

Yaşar

13 Eylül 2019 Cuma 00:36

Çok doğru tespitler.

Halk

12 Eylül 2019 Perşembe 12:54

Bu otobüsler eğer Cumhuriyet Meydanı ve Gazi Caddesine girerse özellikle mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde, meydandan köprü başına varmak ne kadar sürer bir daha düşününün bu otobüsler Gazi Caddesi'nde indi bindi yaparken Ambulans, İtfaiye vb. araçlar nasıl geçecek?

Esnaf

11 Eylül 2019 Çarşamba 18:30

Körüklü körüksüz Isparta trafiğini felç ediyor.bir küçükleri daha işe yarar ama işte. Hiç mi gitmediniz büyükşehirlere. Bu tarz otobüsler anca büyükşehirlerde işe yarar. Merkezden üniversiteye kaç km. Gereksiz

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

YOLDAN ÇIKARAK TARLAYA DEVRİLDİ

YOLDAN ÇIKARAK TARLAYA DEVRİLDİ