06 Aralık 2019 Cuma

İçme Suyu Zehirledi Mi?

İçme Suyu Zehirledi Mi?

İddialara Yanıt Verdi

19 Temmuz 2019 Cuma 13:36 GÜNDEM

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, içme suyundan zehirlenme iddialarına düzenlenen basın toplantısında yanıt verdi. Başkan Ünal iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.

Bucak Belediyesi makam odasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Sosyal medya üzerinden Bucak İçme suyuyla ilgili olarak kaynağı belirsiz, aslı astarı olmayan haberler yayınlanmaktadır. Depolarımız ve Depolarımızdan hizmet alan içme ve kullanma suyu şebekelerimizden, belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından günlük yaklaşık 30 adet numune alınmakta olup, Serbest Klor ve Bakiye Klor ölçümleri yapılmaktadır. Ayrıca Bucak İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri tarafından yine haftanın belirli günlerinde periyodik olarak serbest klor ölçümleri yapılmakta olup, aylık periyotlarda da içme ve kullanma suyu şebekemizden numuneler alarak Burdur İl Sağlık Müdürlüğü Laboratuvarına gönderilmek suretiyle analizleri yapılmaktadır” dedi.

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından içme ve kullanma suyu kaynaklarından belirli aralıklarla numuneler aldırılarak Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü Laboratuvarlarında analizlerinin yapıldığını hatırlatan Ünal,”Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” kapsamında ilçemize sunmuş olduğumuz içme ve kullanma sularımız gerekli denetim ve analizleri yapılarak halkımızın kullanımına sunulmaktadır. Yeraltı sularından temin edilen suyun kalitesi, Türk ve Dünya içme suyu standartlarına uygun olup, vatandaşlarımız hiç tereddüt etmeden içebilir” şeklinde konuştu.

Başkan Ünal, vatandaşların kaynağı belli olmayan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Köylüye CHP Kol Kanat Gerdi

Köylüye CHP Kol Kanat Gerdi