06 Aralık 2019 Cuma

Hemşireler De Dertli

Hemşireler De Dertli

Hasan Güraksu yazdı..

08 Ağustos 2019 Perşembe 16:19 GÜNDEM

Sevgili okuyucular bildiğiniz gibi 2 haftaya yakın İstanbul ve Burdur Devlet Hastanesinde tezgah kurduk. Malum kayınbiraderin rahatsızlığı. 

Hemen her gün hastanedeyim. Hemşire arkadaşlar yoğun şekilde yolumu kesiyor ve " sadece uzman doktorları yazma. Bizimde çok sorunumuz var" diyorlar.

Benim ilk tepkim sendikalarınız yoluyla daha çok ses getirirsiniz dememe rağmen iktidara yakın sendika hiç bir şey yapmıyor. Diğer sendikaya da zaman zaman iletiyoruz ama sonuç alamıyoruz diyorlar.

İş yine bana kalınca oturup dinledim hemşire arkadaşları. Çok heyecanlılar birbirinin sözünü keserek sıralıyorlar sorunlarını.

Hemşireler 4 yıldır döner sermaye ücreti alamıyorlar.

Özlük haklarında hasta ile temas edilen günler dışında yıpranma sayılmıyor.

Bayramlarda 9 gün tatil tatil hemşireleri kapsamıyor.Nöbet tutmayan idari izinli nöbet tutan da nöbet izninden kesiliyor.

Torpilli Hemşireler

Bazı servislerde hasta yoğunluğu fazla olmasına rağmen yeterli hemşire desteği verilmiyor. Bu konuya paralel torpilli olan hemşireler Devlet Hastanesi ve Sağlık Müdürlüğünde masa başı çalışıyor. Ne çelişki değil mi ?

Hastanede doktorların ilaç istemi kan istemi hepsi hemşirelerin görevi haline getirilmiş.

Bedenen ve ruhen yorgunlar

Hemşireler bedenen ve ruhen yorgunlar. Mutsuz ve umutsuz.

Bu koşulda hemşirelerden çok şey beklemek mümkün mü ? Onlar yine vicdanlı davranmaya gayret ediyorlar.

Çağrım Dr Reha ve Başhekim'e

Il Sağlık Müdürü Dr Reha bey ve Başhekim Uğur bey lütfen hemşirelerin sesine kulak verin. Torpilli hemşireleri korumaktan vazgeçin ve ihtiyaç olan servislere dağıtın.Bu adaletsizliğe göz yummak size yakışmıyor. Bu ses en az uzman hekimler kadar yüksek çıkar benden söylemesi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

bil.işlemci

09 Ağustos 2019 Cuma 10:34

Yorumumu yazarsanız sevinirim. Arkadaşlar demişki iktidara yakın sendika hiçbir şey yapmıyor. Yapmıyor ise hemşire hanımların büyük çoğunluğu neden o sendikada duruyor. Diğer sendika da bir şey yapmıyor ise en güzel tepki sendikalardan toplu bir şekilde istifa yolu ile olur. Bu cesareti gösteremedikleri sürece daha çok sessiz şikayetleri olur. Saygılarımla.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yaralanan Delice Kuşu’na Doğa Koruma ve Milli Parklar sahip çıktı

Yaralanan Delice Kuşu’na Doğa Koruma ve Milli Parklar sahip çıktı