blog statisticsblog statistics

25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
SON DAKİKA

Rektör Korkmaz'dan duygulandıran program

Rektör Korkmaz'dan duygulandıran program

Görev Şehidi Öğretmenler Unutulmadı

23 Kasım 2016 Çarşamba 18:01 GÜNDEM

 Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretmenler Günü Etkinlikleri çerçevesinde bugün düzenlenen programda duygu dolu dakikalar yaşandı. Görev şehidi öğretmenlerinde unutulmadığı etkinlikte görevi başında iken teröre kurban giden öğretmen Bayram Yeşil ve trafik kazasında hayatlarını kaybeden Neriman Tekin ve Esra Çakır’ın aileleri katıldı. Duygu dolu anların yaşandığı günde şehit öğretmenleri unutmayan MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, bugün daha duyguluyuz diyerek, “Eğitim tüm uç noktalara ulaştığı takdirde ülkemize oynanmak isteyen hiçbir oyun gerçekleşmeyecektir”  dedi ve “ Bu 24 Kasımda daha da duygu yüklüyüm çünkü aramızda şehit öğretmen aileleri var”  dedi.

                                           

Şehit öğretmen, çocukluk arkadaşı

 

Elazığ’da 1990 yılında terör örgütünün saldırısı sonrası şehit olan ve aynı zamanda çocukluk arkadaşı olan Bayram Yeşil’i anlatırken duygulanan Rektör Korkmaz, “Çocukluk arkadaşım, abim, mahallede birlikte büyüdüğümüz Bayram YEŞİL öğretmenimizin ailesi de burada.. 1990 yılında görev yaparken 5 arkadaşı ile birlikte bölücü terör örgütünün saldırı sonucu hayatını kaybetti. Benim hayatımda büyük bir etki bıraktı. Bir gün bir gazete haberinde gördüm, inanamadım, haberi tekrar okudum. Ülkemizin bir öğretmeni olmasının yanı sıra üniversitemizin de bir öğretmeniydi.. Ülkemizde yaşanan birçok problemin kaynağında eğitimindeki eksiklikler kendini gösteriyor. Eğitim tüm uç noktalara ulaştığı takdirde ülkemize oynanmak isteyen hiçbir oyun gerçekleşmeyecektir. O yüzden bugünkü öğretmenler günün de duyguluyuz. Türk milletinin geleceğinin çok önemli bileşenini oluşturan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. Ülkemizde rahatça yaşıyorsak kendini feda etmiş askerlerimize, insanlarımıza minnet borçluyuz. Bunu ödememiz mümkün değil. Öğretmenler kandile benzerler, etrafını aydınlatırken kendilerini tüketirler. Şehit öğretmenlerimiz de etraflarını aydınlattılar. Hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun” dedi.

Program sonunda Rektör Adem Korkmaz, şehit öğretmen Bayram Yeşil’in annesi Ayşe Yeşil’e ve trafik kazasında hayatlarını kaybeden görev şehitleri Neriman Tekin ile Esra Çakır da anmalıklarını ve çiçeklerini de Neriman Tekin’in annesi Yaşar Tekin’e taktim etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Eğitim BİR-SEN 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Eğitim BİR-SEN 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı