blog statisticsblog statistics

25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
SON DAKİKA

Önce Burdurlu Ayşe Gürcanı anlattı!..

Önce Burdurlu Ayşe Gürcanı anlattı!..

Soru ve cevaplarla gündemi tek tek değerlendirdi...

06 Aralık 2016 Salı 15:54 GÜNDEM

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin 10. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen programın konuğu Prof. Dr. Ayşe Gürcan oldu. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  ve Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Hemşehrimiz Başdanışman Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Dünyada ve Türkiye deki son gelişmeleri değerlendirdiği söyleşi programının modaratörlüğünü Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz yaptı. Programa Vali Şerif Yılmaz, Milletvekili Bayram Özçelik, Rektör Adem Korkmaz, Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya, Ali Nazım Balcıoğlu, İl Emniyet Müdür Saim Akpınar, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve temsilcileri, daire Müdürleri,  Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

                      

Dünyadaki ve Türkiye deki son gelişmelerin değerlendirildiği söyleşinin başında, Burdurlu Ayşen Gürcan’ı anlatan Başdanışman Gürcan, okul yılları, Burdur’da yaşadığı dönemdeki sosyal yaşantı ve Burdur’un sosyal dokusundan bahsetti. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Başdanışman Gürcan, 4 aylık Bakanlık dönemi, Akademik yılları ve Bürokrat olarak çalıştığı dönemlerdeki tecrübelerini paylaştı. 15 Temmuzla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başdanışman Gürcan, Mütevelli Heyeti Üyesi olduğu Maarif Vakfının misyonu ve çalışmaları hakkında da katılımcılara bilgiler aktardı.

 

 

Kötülük, yapanın ayağına dolanır

Konuşmasında FETÖ konusuna da değinen Gürcan, hiçbir kötülüğün yerde kalmayacağını söyleyerek, kötülüğün muhakkak yapanın ayağına dolanacağını ifade etti. Çok asil bir kadının yanında büyüdüğüm dediği, Anneannesinin bir sözüyle de dinleyicilerine güzel örnek veren Gürcan, “Onun çok güzel deyişleri vardır. Hiçbir kötülük yerde kalmaz kızım derdi ve kötülük yapanın ayağına dolanır diyerek söylerdi. Gerçekten de öyle, başkasına kötülük yapıyormuş gibi görünürsünüz ama asıl kötülüğü kendisine yaparsınız ve ayağınıza dolanır. FETÖ’de öyle bir beladır” dedi.

 

Yarınlar bana umut veriyor

 

Millet olarak çok yol kat etmemiz gerekiyor diyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, her şeye rağmen gelecekten yana büyük umut umutlarının olduğunu dile getirdi. Yarınlar umut veriyor diye sözlerine devam eden Gürcan, 15 Temmuz’da yaşananların bunun bir göstergesi olduğunu belirterek silahsız bir gurubun sadece bilek ve yüreği ile ortaya koyduğu mücadeden bahsetti. Bu bizim rutinimiz diyen Gürcan, “Bu durum bir kahramanlık destanı gibi görünse de bu bizim milletimizin normal destansı öyküsüdür” diyerek ve “ben milletimle gurur duyuyorum ve bu halkı kimse alaşağı edemez” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Ercengiz, hayatlarının sürprizini yaşattı

Başkan Ercengiz, hayatlarının sürprizini yaşattı