blog statisticsblog statistics

25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
SON DAKİKA

MAKÜ'de Eğitim Böyle Başladı

MAKÜ'de Eğitim Böyle Başladı

Korkmaz, 15 Temmuz'u Hatırlattı ve..

19 Eylül 2016 Pazartesi 16:56 GÜNDEM

Milli Birlik ve Beraberliğe dikkat çeken MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, 15 Temmuz Darbe Girişimini hatırlatarak bu olaydan alınacak dersler olduğunu söyledi ve zor bir süreçten geçildiğinin altını çizdi. Korkmaz, yıllarca toplumumuzun bir şekilde ayrıştırıldığını da ifade ederek, bundan sonra güçlü bir Türkiye için yapay ayrışmalar yerine ortak noktalarda buluşulması gerektiğinin altını çizdi.

                      

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem KORMAZ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet KARACA, Prof. Dr. Durmuş ACAR, akademik, idari personel ve öğrenciler ile basın mensuplarının katıldığı tören, oldukça yoğun bir katılımla Rektörlük Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

“15 Temmuz Darbe Girişiminden Alınacak Dersler Var”

15 Temmuz darbe girişiminden alınacak çok büyük dersler olduğunu dile getirerek, Ülkemizin zor günlerden geçtiğini belirten MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz,  toplumun her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde bulunma zorunluluğu olduğunu vurguladı. Korkmaz, “Milli birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Değişik fikirlere sahip olmak kendi dünyasında çok özgün ve değerlidir ancak ülkenin bekası söz konusu olduğunda hepimiz tek yürek olarak ülkemizin geleceğine kasteden her türlü yapıları göğüslemek durumundayız. Toplumlar birer canlı organizmadır. Eğer bu organizmaların içerisinde vücudumuz zayıf düşerse her türlü hastalığa neden olan yapılar devreye girer. Sosyal bünye bundan çok farklı değildir. Maalesef uzun yıllardan beri değişik sebeplerle toplum ayrıştı. Bundan sonra ülkemizin daha güçlü kalması için yapay ayrışmalar yerine ortak noktalarımızın çok daha fazla olduğunu unutmamalıyız. Bu coğrafyada yaşamak için bünyemizin çok güçlü olması gerekiyor." ifadelerini kullandı. Korkmaz, yeni eğitim-öğretim yılının Üniversite adına başarılı geçmesi temennisinde bulunarak sözlerini sonlandırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bahçeşehir'de ilk ders zili çaldı

Bahçeşehir'de ilk ders zili çaldı