blog statisticsblog statistics

25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
SON DAKİKA

Makü'de 8 Tutuklama!

Makü'de 8 Tutuklama!

Makü'de 8 Tutuklama!

04 Ağustos 2016 Perşembe 11:48 GÜNDEM

Burdur’da, Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’nin darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) kademik ve idari personeli 10 kişiden 8’i tutuklandı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yüksel Köksal ve Doç. Dr. Kadir Şeker, Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Mehmet Değerliyurt ve Yard. Doç. Dr. Arif Keçeli, Satın Alma Şefi Yalçın Akköprü, Bucak Sağlık Yüksekokulu Sekreteri Hamdi Aktürk, Veteriner Fakültesinde görevli memur Ahmet Dağ ve Yusuf Baran tutuklandı.

 Yürütülen soruşturma doğrultusunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 10 şüpheli, savcılıktaki sorguları tamamlanarak mahkemeye gönderildi. Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Bayram Türkel ve Gölhisar Meslek Yüksekokulunda görevli Okutman Rıdvan Çitil ise adli kontrol şartıyla salıverildi. Haklarınta tutuklama kararı verilen zanlılar Burdur Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrollerinin ardından Burdur E Etipi Kapalı Cezaevine gönderildiler. Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ’ye aidiyeti olduğu düşünülen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğretim görevlileri ve çalışanlarıyla ilgili olarak 16 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş, bu kişilerden 15’i gözaltına alınmış, birinin yakalanması için çalışma başlatılmıştı. Gözaltındaki 15 şüpheliden 5’i adli kontrol kararıyla serbest bırakılmış, 10’u ise adliyeye sevk edilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

05 Ağustos 2016 Cuma 02:43

Şimdi böyle tutuklananlara seviniyorsunuz. Ama günü geldiğinde bu insanların büyük çoğunluğunun suçu olmadığı anlaşıldığında meydanlarda toplanıp bağıran çağıran koyunlara çok şey söylemek isterdim. Neyse Allah büyük. Sabır

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Siyaset yok, düşünce ayrılığı yok

Siyaset yok, düşünce ayrılığı yok