blog statisticsblog statistics

25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
SON DAKİKA

En farklı anneler günü sürprizi Rektör Korkmaz'dan

En farklı anneler günü sürprizi Rektör Korkmaz'dan

Anneler günü nedeniyle farklı bir etkinliğe imza atan MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, Eşi Şerife Korkmaz ile birlikte Burdur’da yaşayan şehit annelerini de alıp EXPO 2016’ya götürdü. Düden şelalesinin de gezildiği günde Korkmaz aileleri Bucak Kent Ormanında yemeğede götürerek farklı bir gün yaşattı.

09 Mayıs 2016 Pazartesi 17:21 GÜNDEM

Anneler günü dolayısıyla Burdur il ve ilçelerinde ikamet eden tüm şehit annelerine bizzat davetiye gönderen MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, şehit annelerini bir günlükte olsa farklı bir ortamda ağırlamak üzere Antalya EXPO 2016 ve Düden Şelalesini de kapsayan gezide ağırladı. Sabah erken saatlerinde Rektörlük görevlileri ve bir sağlık görevlisi refakatinde Burdur’dan hareket eden iki otobüsle Antalya giden şehit anneleri önce 22 Nisan’da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen, teması  "çiçek ve çocuk", sloganı "gelecek nesiller için yeşil bir dünya" olan EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret ettiler.

                                                                         

EXPO sonrası Antalya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Düden Şelalesini de gezen şehit anneleri şelaleyi ilk kez gördüklerini, EXPO alanını da beğendiklerini ve geziden çok memnun kaldıklarını, kendilerine bu güzel, anlamlı günde böyle bir güzel etkinliğe vesile olması nedeniyle Rektör Adem Korkmaz’a teşekkür ettiler. Şehit anneleri gezi sonrası ise Bucak Kent Ormanında MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz tarafından verilen yemeğe katıldılar. Programa Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın eşi Şerife Korkmaz, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Hüseyin Dalğar ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kılınç da katıldı. Şehit anneleri ile tek tek ilgilenen Rektör Korkmaz, “bugün bize bir gününüzü ayırdınız. Belki bir kısmınızın işi vardı. Bu yoğunluğunuzun içinde bize zaman ayırdığınız için teşekkür ediyorum” dedi.  Program sonunda şehit annesi Vesile Alyanak oğlu için yazdığı şiiri okudu.  Tüm şehit annelerini duygulandıran şiir sonrası Rektör Korkmaz ve eşi Şerife Korkmaz şehit annelerinin

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

09 Mayıs 2016 Pazartesi 18:03

MAKÜ yönetimini seviyoruz.

09 Mayıs 2016 Pazartesi 18:01

Rektör hoca ve ekibinden Allah razı olsun. Halkla iç içe olan bir MAKÜ yönetimi.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Tatbikat gerçeğini aratmayınca...

Tatbikat gerçeğini aratmayınca...