blog statisticsblog statistics

25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
SON DAKİKA

Burdur ve MAKÜ dev organizasyon

Burdur ve MAKÜ dev organizasyon

Yeni kurulan ve hızla gelişen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Cuma günü dev bir organizasyona imza atıyor. İsmini duyurma açısından büyük önem taşıyan etkinliğin onur konuğu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Uluslararası boyut kazanacak Bilim ve Sanat Ödülleri'nin yanında 10 üllkeden gelen akademisyenler bilimsel panelinde konuğu olacak.

09 Mart 2016 Çarşamba 16:00 GÜNDEM

İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. Yıldönümüne de rastlayan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 10. Yıl etkinlikleri kapsamında ilki düzenlenen Uluslararası Bilim ve Sanat Ödül Töreni 11 Mart 2016 Cuma günü Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla MAKÜ Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili açıklama yapan MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, yapılacak ödül töreni ve programın içeriğini anlattı.  10 ülkeden araştırmacı ve akademisyenlerin de geleceğini ifade eden Korkmaz, program çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a fahri doktora payesinin de verileceğini söyledi.

 

Ödül 3 kategoride düzenlenecek

 

1.Uluslararası Bilim ve Sanat Ödül Töreni 3 ana kategoride düzenleniyor.  Bilim kategorisinde “Fen ve Sosyal Bilimler”, Sanat kategorisinde “Sanatta Başarı ve Türk İslam Kültürü Hizmet Başarı Ödülü” ile “Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülü” olmak üzere 3 kategoride ödüller sahiplerini bulacak. Üniversitenin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek ödül töreni,  Mehmet Akif Ersoy adıyla düzenlenen  ilk ve tek Uluslararası Bilim ve Sanat Ödül organizasyonu olma niteliğini taşıyor. Ödül töreninde ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a üniversite senatosu tarafından Fahri Doktora Payesi verilecek. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 10. Yıl etkinlikleri kapsamında ödül töreninden sonra  “21. Yüzyılda Mehmet Akif Ersoy’u Yeniden Okumak” adıyla 10 farklı ülkeden gelen bilim insanı ve araştırmacıların katıldığı Uluslararası bir panel de gerçekleştirilecek.

 

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz

“2 Önemli etkinliğe imza atacağız”

Malumunuz bu yıl üniversitemizin 10’uncu kuruluş yılı bu çerçevede zihinlerde bir iz bırakmak ve üniversitenin geldiği noktayı da ortaya koymak bakımından bir dizi etkinlikler yapıyoruz. Bu anlamda bu hafta yapacağımız, Cuma günü yapacağımız etkinlik çerçevesinde iki önemli etkinliğimiz var. Bunlardan birincisi Mehmet Akif Ersoy adına ilk defa Uluslararası niteliği olan bir ödül programımız var. Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri, ikincisi de yine 10 ayrı ülkeden gelen araştırmacı ve akademisyenlerin 21. Yüzyılda Mehmet Akif’i yeniden okumak isimli bir bilimsel panelimiz var.

 

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz

“Sayın Cumhurbaşkanımız

programa büyük önem veriyor”

 

Bu programda Mehmet Akif Ersoy’un ismini nitelikli bir şekilde hak ettiği şekilde bütün dünyaya dış dünyaya ülkemizde üniversitemizin ismiyle birlikte anılması ve bir değer ifade eden nitelikte bir etkinlik yapılması bakımından çok saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın bu programımıza iştirak etmesi ve destek vermesi çok önemli. Cumhurbaşkanımızın da Akif’e ve Akif’in gençlerine verdiği değerinde bir göstergesi olması bakımından çok çok önemli.

 

bu programımız çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımıza değerlere verdiği önem, tarihe, kültüre, şiire, şaire verdiği önem nedeniyle de, üniversitemiz fen edebiyat fakültesi tarafından yapılan bir öneri çerçevesinde üniversite senatomuzca kendilerine fahri doktora payesi taktim edilecek. İnşallah iyi bir organizasyon ve iyi bir program olacağını düşünüyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

"Yasta değil isyandayım"