blog statisticsblog statistics

25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
SON DAKİKA

Atatürk Büstü Rektörlük Önünde Yerini Aldı...

Atatürk Büstü Rektörlük Önünde Yerini Aldı...

Önemli Güne, Önemli Sürpriz

10 Kasım 2016 Perşembe 23:15 GÜNDEM

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ziyareti sonrası, Rektör Adem Korkmaz’ın konuşması ve salonda Atatürk’ün resminin bulunmadığı gerekçe gösterilmiş ve bu durum CHP Burdur teşkilatının tepkilerine neden olmuştu. Öyle ki CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ortaklaşa basın toplantısı düzenleyerek Korkmaz’ı eleştiri bombardımanına tutmuşlardı.

 

Ayten Nutuk al oku demişti…

 

CHP İl Başkanı Barış Ayten’in özellikle yaptığı basın toplantısındaki açıklamalarında “kitapçıdan NUTUK al ve Atatürk’ün neler yaptığını öğren” şeklin de ki açıklaması dikkatlerden kaçmamıştı. En son Rektörlük olarak yaptıkları açıklama ile konuyu yumuşatan Rektör Korkmaz’a, Başkan Ayten de yaptığı ılımlı paylaşımı ile buzların erimesini sağlamıştı. Ortam sakinlemişti ancak, Ayten’in burada iki isteği vardı; Birincisi İstiklal Yerleşkesine Atatürk Büstünün konulması diğeri de programlarda Atatürk resimlerinin asılması idi.

Korkmaz, Ayten’i kırmadı,

Büstte Nutuk Detayı!..

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz 10 Kasım günü üzerine düşeni yaptı ve anlamlı güne özel sürprizini yaptı. Rektörlük ana binası önüne yaptırdığı Atatürk büstü ve anıtı bugüne özel yetiştirildi. CHPli Başkan Barış Ayten’in takipçisi olacağız dediği isteği de böylelikle hayat buldu. Büstte en dikkat çekici detay da Atatürk’ün göğsü üzerinde tuttuğu Nutuk Kitabı oldu. Yaklaşık 3 metre uzunluğundaki büst ve anıtı Rektörlük ana binası önünde yerini aldı. Bugün ise büst önündeki ilk paylaşım “Cansınız” diyerek Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Karakelle’den geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

12 Kasım 2016 Cumartesi 19:04

CHP il Başkanı Rektörden istedi. Rektör hoca da İl başkanını kıramadı, On kasıma büstü yetiştirdi. Millet işi gücü bıraktı çocuk avutuyor artık... Dündar ERSAN

11 Kasım 2016 Cuma 18:46

Sibel hocayı yıllardır tanırım. Üniversitenin sıcak yüzü. Çağdaş ve milli, manevi değerlere bağlı örnek bir hoca.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bucak Devlet Hastanesinde Deprem

Bucak Devlet Hastanesinde Deprem