blog statisticsblog statistics

25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
SON DAKİKA

ASIM’IN NESLİ TERÖRE KARŞI TEK YÜREK!

ASIM’IN NESLİ TERÖRE KARŞI TEK YÜREK!

ASIM’IN NESLİ TERÖRE KARŞI TEK YÜREK!

24 Mart 2016 Perşembe 14:31 GÜNDEM

Üniversitemizin 10. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen program Konferans ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Tek Yürek olan MAKÜ, ‘Asım’ın Nesli Teröre Karşı’

10. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri çerçevesinde kortej yürüyüşü de düzenlendi. Yürüyüşte Asımın Nesli olan öğrencilerimiz ‘Asım’ın Nesli Teröre Karşı’ pankartıyla şehitlerimizi unutmadılar ve ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları ile tek yürek, tek bilek oldular.

Köprübaşı mevkiinden başlayan yürüyüşte Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ ve öğrenciler eşliğinde çelenk sunuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden kortej yürüyüşü mehter marşları eşliğinde Üniversitemiz Merkez Yerleşkesine kadar devam etti. Burada öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimize helva ikramı yapıldı.

Daha sonra Konferans ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen törene geçildi.

Programa Vali Hasan KÜRKLÜ, Garnizon Komutanı P. Albay Metin KARAGÖZ, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar BAŞGÜL, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi DOĞAN, Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun DÜNDAR, akademisyenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ gerçekleştirdi. Rektörümüz, yaptığı konuşmada üniversitemizin farkındalığı ve gelişmesinin resmini ortaya koyabilmek adına bir dizi çalışmalar yürüttüklerine vurgu yaptı. Rektörümüz ayrıca “İnşallah 11. yılımız ve sonraki yıllar daha da etkin ve başarı bir şekilde devam edecek. Üniversitemizin her türlü gelişme süreçlerini, varlığını gerek akademik kadromuzla gerekse şehrimizle birlikte yapacağımız çalışmalarla yürütmeye devam edeceğiz. Bugün ayrıca son 1 yıl içinde üniversitemizin akademik kadrosuna katılan veya akademik kariyerini tamamlayarak bir üst kariyer basamağına adım atan öğretim üyesi arkadaşlarımızın binişlerini de giydireceğiz. Üniversitemiz 10. yılını kutlarken önemli bir ivme ve gelişme kat ediyor. Son 1 yıl içinde 10 yeni profesörümüz, 16 doçentimiz ve 47 yardımcı doçentimiz akademik kadroda yerlerini aldı. Bu piramit yapılanması bakımından üniversitelerin gelişmenin bir görüntüsüdür. Üniversitemizi 6 fakültesi ile devraldık. Şu anda büyüme sürecimizde ciddi bir safhaya geçtiğimizi düşünüyoruz.  10 yıllık gelişim birikiminin üzerine üniversitemizin 2.büyüme dönemini gerçekleştirmesini arzu ediyoruz. Bu anlamda kuruluşu gerçekleştirilen İşletme Fakültesi, Altınyayla Mehmet Tuğrul Meslek Yüksekokulu, Yeşilova İsmail Akın Meslek Yüksekokulu, Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu resmen kurulmuş durumdadır. Aynı şekilde Konservatuarımız bu dönem içinde kuruluşunu gerçekleştirdi. Şu anda YÖK aşamasını tamamlamış fakat Bakanlar Kurulu sürecinde olan Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat-Tasarım ve Teknoloji Fakültesi de kuruluyor diyebiliriz. Çünkü Bakanlar Kurulu YÖK çerçevesinde olumlu kanaatlerde bulunuyorlar. Bunların dışında Diş Hekimliği Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile İletişim Meslek Yüksekokulu gibi birimlerimiz ile üniversitemizin gelişmesini sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Her ilde üniversite olmasının Türkiye’ye önemli katkıları olacağına da dile getiren Rektörümüz, maddi, sosyal ya da sağlık açısından başka şehirleri tercih edemeyen öğrencilerin bulundukları şehirlerinde Üniversite okuyor olmalarının eğitimimiz için önemli bir gelişme olduğuna vurgu yaptı.

Rektörümüzün konuşmalarının ardından biniş giydirme töreni gerçekleştirildi. Öğretim üyelerimize binişlerini Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ giydirdi. Öğretim üyelerimize plaket ve çiçeklerini ise başta Vali Hasan KÜRKLÜ olmak üzere Garnizon Komutanı P. Albay Metin KARAGÖZ, Belediye Başkan Vekili Serdar BAŞGÜL, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi DOĞAN, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Durmuş ACAR ve Prof. Dr. Mehmet KARACA takdim ettiler.

Program düzenlenen kokteyl ile devam etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

EMNİYETE BÜYÜK JEST

EMNİYETE BÜYÜK JEST