28 Şubat 2020 Cuma

Güneş Enerjisi Panelleri Hizmete Girdi 

Güneş Enerjisi Panelleri Hizmete Girdi 

Bucak OSB Güneş Enerjisi Panelleri Hizmete Girdi 

22 Ağustos 2019 Perşembe 17:00 GÜNDEM

Vali Hasan Şıldak, Batı Akdeniz kalkınma Ajansı destekleriyle yapılan Bucak Organize Sanayi Bölgesi Güneş Enerji Panellerinin hizmete alınması dolayısıyla düzenlenen açılış programına katıldı.

Bucak Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleşen açılışa başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Yasin Uğur, Kaymakam Yalçın Sezgin, 22, 23. Dönem Burdur Milletvekili Mehmet Alp, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Mecikoğlu, İl Genel Meclisi Üyeleri, Bucak OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, iş adamları ve vatandaşlar katıldı.


Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı çerçevesinde desteklenen projenin açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın devamında protokol konuşmaları ve Güneş Enerjisi Panellerinin açılışı gerçekleşti. 


Vali Hasan Şıldak programda yaptığı konuşmada; “Dünden itibaren Bucak için örnek yatırım hamlelerinin bugünde ikicisinin açılışını Organize Sanayi Bölgemizde gerçekleştiriyoruz. 


Bucak denilince, İlimizde her türlü girişimin öncülüğünü yapan bir İlçe olarak, özellikle sanayi sektöründe yatırımcı iş gücünün, girişimciliğin, sergileye gelmiş bir geleneğe sahip olduğunu görüyoruz. Tabi ki böyle bir gelişmenin görülmesi aslında çok normal. Organize Sanayi Bölgesi son derece iyi gelişen sağlam adımlar atan ve gelişmesini aslında kabuğuna sığmayan bir yapıyla devam ettiren bir görünüm arz ettiriyor. Ben de İl Valisi olarak son bir yıl içinde müteşebbis heyet ve yönetim kurulu başkanlığını üstlendiğim organizede yeni bir sürecinde başlangıcını atmış olduk. Öncelikle yönetim kurulunu tamamen sanayicilerimize devir ettik. Bunun ötesinde ikinci bir adım olarak müteşebbis heyeti de yine sanayicilerimize teslim edilerek bizim kamu adına yaptığımız öncülük görevini de ifa etmiş ve tamamlamış olacağız. Bucak sanayisi emin ellerde ve ilerlemeye devam edecek. 


Enerji konusunda da örnek bir davranış örnek bir girişim oldu. İlimizde pek çok alanda gördüğümüz yenilenebilir enerjinin İlimiz için en büyük nimet olan güneşten istifade edilmek suretiyle sağlanması ve burada devreye sokulması anlamlıdır. Bunun OSB’mize ve İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı her alanda çok güzel hamleler gerçekleştiriyor. Kurum kuruluşlarımızı destekliyor. Şuanda da yine bu hafta içinde teklif başvurularının sona ereceği bir turizm alt yapısı, sosyal destek ve mesleki eğitim anlamında yine bir hamlenin içinde. Kalkınma Ajansımızın Yönetim Kuruluna, OSB Yönetim Kuruluna, Müteşebbis heyetine bu anlamda teşekkür ediyorum. Gelişimin Bucak’ta her alanda en iyi şekilde cereyan etmesi için İlimizdeki bütün aktörlerin, burada bulunan bütün hazurunun ve herkesin katkısıyla çok iyi noktalara taşınacağını, bu birlikteliğini bu uyumun, beraber başarmak ruhunun İlimize her alanda katma değerler getireceğini, olumlu sonuçlar doğuracağını ifade etmek istiyorum. Her zaman her hizmetin yanında olmak, desteklemek bizimde görevimizdir. Organizemize, İlçemize hayırlı olsun diliyorum” dedi.

 

Vali Hasan Şıldak, açılış programı sonrası Bucak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul hakkında genel bilgi alan Vali Şıldak, Makine Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümlerini gezerek öğrencilere verilen eğitim hakkında bilgi aldı.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Litrelerce Kaçak Alkol Yakalandı!

Litrelerce Kaçak Alkol Yakalandı!