27 Mayıs 2020 Çarşamba

GÖZÜN AYDIN BURDUR

GÖZÜN AYDIN BURDUR

F-4 FANTOM SAVAŞ UÇAĞI GELDİ

22 Ekim 2019 Salı 12:19 GÜNDEM

Burdur Belediyesi, Türkiye’nin İlk Şehit Teğmen Ayfer Gök’ün isminin yaşatılması için Eskişehir Ana Jet üssünden F-4 Fantom Uçağı Burdur’a getirdi.

2 yıl önce Burdur Belediye Meclisinden alınan bir kararla uçağın alındığını açıklayan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ” Türk Silahlı Kuvvetlerin envanterinden ayrılmış F-4 Fantom Savaş Uçağı sergilenmesi için Burdur’a getirildi. Şehir Merkezi Şeker Fabrikası altındaki İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi ve Gül Yağı Fabrikası altındaki kavşakta sergilenmek üzere Montajlama çalışmalarına başlandı. Özel olarak hazırlanan alana montajı yapılacak. F-4 Fantom Savaş Uçağının sergilenme çalışması hafta sonuna kadar bitirilecek. Türkiye’nin ve Burdur’ un ilk şehit kadın pilot Ayfer Gök’ün ismini yaşatmak için de Meclisten karar alıp, şehidimizin isminin Kavşağa vermeyi planlıyoruz. ” Şeklinde konuştu.

Ülkemizin içinde bulunduğu durumda Birlik ve Beraberliğe çok ihtiyacımız olduğunu sözlerine ekleyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ” Şehidimizin isminin, Pilot olması sebebiyle uçağın bulunduğu kavşakta yaşatılmasının önemli olacağını düşünüyoruz. Şehit Pilot Ayfer Gök, Türkiye ve özellikle de Burdur için önemli bir değer. Bunu yaşatmak istiyoruz. Burdur’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ali Aktürk

27 Ekim 2019 Pazar 22:44

Trafiğin yoğun olduğu bir trafikte sergilenmesi kullanışlı olmamış. Halkın yaya olarak uçağın yanına yaklaşabileceği küçük bir açık hava müzesi yapılabilirdi. Çocukların kokpite girmesine izin verilebilir, pilot olmalarıyla ilgili heveslenmeleri sağlanabilirdi.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Sanatsal İş Birliği Protokolü İmzaladı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Sanatsal İş Birliği Protokolü İmzaladı