25 Haziran 2019 Salı

  • 5,803 TL
  • 6,619 TL
  • 261,08 TL
  • 95.182

FİLM GİBİ DOLANDIRICILIK

FİLM GİBİ DOLANDIRICILIK

ÖNCE GPS CİHAZINI SÖKÜP...

12 Ocak 2019 Cumartesi 16:09 GÜNDEM

Aralarında Burdur ilinde bulunduğu 8 ilde ‘Arsızlar Çetesi' olarak adlandırılan suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Kamu görevlilerinin de bulunduğu operasyonlarda gözaltına alınan 28 kişiden 20’si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Burdur, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Balıkesir, İzmir, Mersin ve Bolu'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 28 kişi gözaltına alınırken  “Resmi Belgede Sahtecilik” “Nitelikli Dolandırıcılık” “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Yönetmek” “Kurulan Örgüte Üye Olmak” “Kurulan Örgüte Üye Olmamakla Birlikte Örgüt Adına Suç İşlemek” “Rüşvet” suçlarından 20 şüpheli tutuklandı.

'Arsızlar Çetesi' olarak adlandırılan suç örgütünün yaptıkları film sahnelerini aratmadı. İstanbul'dan araç kiralayan çete üyeleri, önce araç içinde bulunan GPS cihazını sökerek şehir dışına çıkarıyor. Başka bir kente götürülen araç, sahte belgelerle başka bir şebeke üyesine devredildikten sonra piyasa değerinin altında satışa koydukları aracı kolaylıkla satan örgüt üyeleri bu işleme devam ediyor.

POLİS'TEN MUHTEŞEM PLAN

Tekirdağ'da araç kiralayan çete üyeleri Çorlu'da aracı devrederken polis ekiplerinin dahice planı devreye girdi. Satış sırasına gizlice bir çekiciyle aracı Emniyet otoparkına çeken polis ekipleri, bu yöntemle 6 aracı kurtardı.

POLİSİ POLİSE İHBAR ETTİLER

Arsızlar Çetesi üyeleri durumu fark ettikten sonra soluğu Polis Merkezi'nde buldu. Aracımız çalındı diyerek şikayetçi oldular. Arsızlar Çetesi adlı şebekenin araç dolandırıcılığının yanı sıra sahte belgelerle ev kiraladığı da ortaya çıktı. Yaklaşık 500 kişiyi dolandıran örgüt üyeleri, 5 milyon lira vurgun yaptığı tespit edilirken, vurgun yaptıkları paraları gece hayatında harcadıkları öğrenildi.

Gerçekleştirilen derin takip sonucu operasyon kararı alan emniyet güçleri; İstanbul, Burdur, Balıkesir, İzmir, Şanlıurfa, Kocaeli, Mersin ve Bolu'da eşzamanlı baskın düzenledi. Operasyonda haklarında yakalama kararı bulunan şüphelilerden 28 kişi gözaltına alındı. “Resmi Belgede Sahtecilik” “Nitelikli Dolandırıcılık” “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Yönetmek” “Kurulan Örgüte Üye Olmak” “Kurulan Örgüte Üye Olmamakla Birlikte Örgüt Adına Suç İşlemek” “Rüşvet” suçlarından 20 şüpheli tutuklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bucak Ak Parti İlçe Yönetimi Belli Oldu

Bucak Ak Parti İlçe Yönetimi Belli Oldu