20 Eylül 2019 Cuma

  • 5,742 TL
  • 6,326 TL
  • 276,53 TL
  • 100.237

FETİH'i SAHNEYE TAŞIDILAR

FETİH'i SAHNEYE TAŞIDILAR

YOĞUN KATILIM GERÇEKLEŞTİ

11 Haziran 2019 Salı 16:30 GÜNDEM

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tiyatro grubu "Her Bizans'a, Bir Fatih" sloganıyla fetih tiyatrosunu sahneye taşıdı. Tiyatro gösterisi il, ilçe teşkilatları, ilçe ve belde belediye başkanları ve vatandaşların yoğun katılımlarıyla Söğüt beldesinde gerçekleştirildi.

Burdur Ülkü Ocakları Ayhan Mete tiyatro gösterimi öncesi yaptığı konuşmada;

"İstanbul insanlığın var oluşundan bu yana sadece Türk ve İslam dünyasının değil, dünyanın çeşitli kavimlerince siyasi ve coğrafi önemini korumuş ve her zaman feth edilme arzusuyla yanıp tutuşu olan bir şehir olmuştur. Hz. Muhammed'in "İstanbul muhakkak fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur." hadisine mazhar olan 2. Mehmet ve o mübarek ordusu Konstantine'yi Türk ve İslam mührünü vurmak için harekete geçmiştir. Büyük bir imanla fedakarlıklarla "İman varsa imkan da vardır." sözünün karşılığı olarak gemileri karadan yürütmüş ve İstanbul'da türkün mührünü sonsuza dek var olacağının müjdesini bizlere vermiştir. Peygamberimizin övgüsüne layık olan Fatih Sultan Mehmet Han'ın ve o mübarek ordusunun ruhları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhları Şad Olsun.

Bu güzel etkinliğimizi ülküdaşlarımızla buluşturmalarından dolayı Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Dr. Sinan ATEŞ ve kıymetli oyuncularımıza şükranlarımızı sunuyorum. " dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

GEÇEN BAYRAMA GÖRE %18,6 AZALDI

GEÇEN BAYRAMA GÖRE %18,6 AZALDI