25 Ağustos 2019 Pazar

  • 5,759 TL
  • 6,417 TL
  • 281,81 TL
  • 97.149

Et Birlikten Alınacaktı, İhaleye Çıktı

Et Birlikten Alınacaktı, İhaleye Çıktı

BİRLİKLE PROTOKOL İMZA TÖRENİ ŞOV MUYDU?

09 Şubat 2019 Cumartesi 02:18 GÜNDEM

Gözler Çayır ve Ercengiz’e Döndü

Kırmızı Et Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Çayır, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz geçtiğimiz aylarda bir protokol , 3 ton kırmızı etin Burdur Kırmızı Et Üreticileri Birliğinden alınarak vatandaşa dağıtılacağı basın huzurunda açıklamıştı.  

İhaleye çıkacaktı neden protokol imzalandı?

Ancak 1 Şubat 2019 tarihinde Burdur Yeni Gün Gazetesinde yayınlanan Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Taze Dana Kıyma Alımı ihalesinin yapılacağı haberleri gündeme bomba gibi düştü. 2 ay önce Burdur Kırmızı Et Üreticileri Birliğinden 3 ton et alınacağı duyurulup, sonra ihaleye çıkarılması protokolün sadece göstermelik bir şovdan ibaret mi sorusunu akıllara getirdi.

İhale Yapıldı

8 Şubat 2019 tarihinde ihalesi yapılan kıyma alım ihalesinde şimdi merak edilen konuların başında ihaleyi hangi firmanın aldığı geliyor. İhaleye girebilmek için TSE- ISO-EN 22000, TSE-ISO-EN  9000 ile helal uygunluk belgeleri istenirken, en dikkat çeken detay ise yerel isteklilerin girebileceği maddesi oldu. Gözler ise şimdi ihaleyi Burdurlu hangi firmanın aldığına ve en önemlisi de Burdur Kırmızı Et Üreticileri Birliği ile imzalanan protokole ne olduğuna döndü.

 

İŞTE PROTOKOL HABERLERİ

http://www.nnchaber.com/anlasma-imzalandi-dar-gelirliye-belediye-et-dagitacak/

https://www.burduryenigun.com/burdur-belediyesi-ureticinin-yaninda-kirmizi-et-kampanyasi/

https://www.haberler.com/burdur-belediyesi-nden-kirmizi-et-kampanyasi-11539658-haberi/

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

PARÇALANMIŞ HALDE BULUNMUŞTU

PARÇALANMIŞ HALDE BULUNMUŞTU