14 Aralık 2019 Cumartesi

Ercengiz'in Zekası Ak Parti Grubunu Güreşle Mat Etti

Ercengiz'in Zekası Ak Parti Grubunu Güreşle Mat Etti

İÇİLEMEYEN İÇME SUYUNA ZAM KAPIDA

14 Haziran 2019 Cuma 09:58 GÜNDEM

Burdur Belediye Meclisinde yapılan toplantıda güreş organizasyonunun bütçesi ve suya yapılacak zam Ak Parti grubunu ve CHP grubunu karşı karşıya getirdi. Bu yıl ikincisi yapılacak güreş organizasyonu için belirlenen 250 Bin TL'lik bütçenin belediye bütçesinden karşılanması ile ilgili oylamada Başkan Ali Orkun Ercengiz ve ekibinin zeki hamlesi Ak Parti grubunu mat etti.

Ercengiz Kıvrak Zekasını Kullandı,

Ak Partililer Baka Kaldı...

Ak Partili Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Fatıma Küçükkaplan güreş bütçesinin görüşüldüğü esnada yaptığı çıkış Ercengiz'in üstün performansı ile ters düz oldu. Kendince güreş için para harcamak, yerine suya zammı ve paranın başka yerlerde kullanılması konusunu anlatamayan Küçükkaplan Güreş yapmayalım deyince olanlar oldu. Kıvrak zekasını kullanan Başkan Ercengiz, yerel seçimlerde Ak Parti'nin Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt'un yağlı güreşler ile ilgili vaatlerinden vurdu.   

Oldu Bittiye Gelen Su Zammı

Burdur Belediye Meclisinin ikinci gündem maddesi İçme Suyu Kullanım ücretlerinden mesken tarifesi ile resmi kurum inşatlarındaki depozito ücretlerinin belirlenmesi hususunu güreş polemiği arasında oldu bittiye getiren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise Ak Parti grubunu güreş bütçesi ile kilitlemeyi bildi.

Krizle Aldığı Seçimi, Su Zammıyla mı Taçlandıracak?

Burdur'un en büyük sorunları arsasında bulunan içilemeyen içme suyu ile ilgili somut çözüm ortaya konulamazken, Başkan Ali Orkun Ercengiz'in seçim boyunca ekonomik kriz ve vatandaşın alım gücü yok diyerek seçim kampanyası yürütmesi, kazanması sonrası ise meclise su zammını getirmesi şaşırttı. Güreş için 250 Bin TL bütçenin belediye bütçesinden karşılanması 16 CHP'linin kabul oyuna karşılık 9 Ak Partili'nin ret oyu ile jet hızıyla geçerken, en büyük hayal kırıklığı su zammının komisyona havalesi oldu. 2 CHP'li ve 1 Ak Partiliden oluşacak komisyon su zammı ile ilgili müspet kararı verecek. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BAŞHEKİM UĞUR KESİMAL GÖREVE BAŞLADI

BAŞHEKİM UĞUR KESİMAL GÖREVE BAŞLADI