20 Mayıs 2019 Pazartesi

  • 6,010 TL
  • 6,720 TL
  • 247,46 TL
  • 86.771

Ercengiz'den Personeli Endişelendiren Kayırma

Ercengiz'den Personeli Endişelendiren Kayırma

Başgül Makamdan Eşyalarını Topladı, Sartekin Hala Fen İşlerinde

14 Mart 2019 Perşembe 14:51 GÜNDEM

Geçtiğimiz günlerde Burdur Belediyesinde imza yüzünden çıkan ve Fen İşleri Müdürü Abdullah Sartekin'in Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül'ü makamında darp edilmesi ile sonuçlanan skandal, Belediye Personeli arasında korku ve endişeye neden olmuştu.  Başkan Yardımcısı Başgül belediyeden uzaklaştırılken, hatta makam odasından eşyalarını dahi toplamışken, Fen İşleri Müdürü Sartekin'in de hala fen işlerin olduğu hatta makam aracını kullanıyor söylentikeri farklı tartışmaları da beraberinde getiriyor. 

Çifte Standart...

Başgül ve Sartekin arasında yaşananlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun disiplin hükümlerine göre "Amirlerine fiili tecavüzde bulunulması devlet memurluğundan çıkarma" cezasına kadar giderken, darp ve hakarete maruz kalan Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül'ün apar topar uzaklaştırma alması, sonrasında tepkilerden dolayı Sartekin'in de soruşturma kapsamında uzaklaştırma alması belediye içerisinde "çifte standart" tartışmalarına sebep oluyor.
Tartışmayı körükleyen sebeplerin başında ise Fen İşleri Müdürü Abdullah Sartekin'ne tanınan imtiyaz iddiaları var. Hakkında soruşturma kararı ve imza yetkisinin olmamasına rağmen Sartekin'nin hala Fen İşleri Kampüsünde olduğu ve makam aracını kullandığı iddiaları çifte standart tartışmalarının çıkmasına neden oluyor. Hal böyle olunca belediye personeli arasındaki rahatsızlıkta ayyuka çıkıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

komik adam

15 Mart 2019 Cuma 12:44

Ne biçim haber yazıyorsunuz serdar başgül mü darp etmiş yoksa darp mı edilmiş anlaşılmıyor. İki kelam Türkçe'niz yok bir de haber sitesi kurmuşsunuz..

GADIN BURDURUM

15 Mart 2019 Cuma 07:52

Eğer doğru ise başkan yanlış yapıyor. Serdar başgül kişilik olarak mülayim bir insan. Ama elinden hiç bir işte gelmez. sartekin ise bir o kadar çirkin, fütursuz, yüzünde bile meymenet olmayan bir adam. başkan unutmamalı geçmişte nejdet başkana seçimi kaybettiren bu adamdı.

MİSAFİR

07 Eylül 2015 Pazartesi 22:45

GÜLDÜRMEYİN ADAMI BUCAĞIMIN YOLLARI PERİŞAN...EVLER 180 BİN LİRADAN BAŞLIYO AMA NE KALDIRIM NE ASFALT VAR..YOL ZİFTLEMEYİ ASFALTLA KARIŞTIRMAYIN.BUCAK PARANIN ÇOK AMA BELEDİYE HİZMETİNİN YOK OLDUĞU BİR YER.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur Belediyesinden ‘Hasta Destek Paketi’

Burdur Belediyesinden ‘Hasta Destek Paketi’