Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,353 TL
  • 6,090 TL
  • 214,80 TL
  • 90.051

Emir Komuta Vatandaştaydı!..

Emir Komuta Vatandaştaydı!..

Vatandaş İstedi, Vali Şerif Yılmaz Yerine Getirdi

10 Mart 2018 Cumartesi 14:23 GÜNDEM

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, mesaisini Kozluca Köyü için ayırdı. Cuma namazını vatandaşlarla birlikte kılan Vali Yılmaz burada Afrin şehitleri için okunan duaya katıldı. Namaz sonrası vatandaşlarla bir araya gelerek köyde devam eden yatırımları inceleyen Vali Yılmaz, köylünün istek ve taleplerini dinledi.  

                              

 

Vatandaş İstedi Vali Yerine Getirdi

 

Su sorunu ile ilgili verdiği destek dolayısıyla Vali Yılmaz’a teşekkür eden Kozlucalılar, bazı talepleri de kendisiyle paylaştılar. Yeni İçme Suyu kuyularının bulunduğu alanda besihane çiftliklerinin olduğunu belirten Köylüler, çiftlik atıklarının ilerleyen süreçte sıkıntı yaratabileceğini belirterek konunun incelenmesi talebinde bulundular. Devam eden yol çalışmalarında ağır tonajlı araçların geçtiği Kozluca Erikli yolunun da düzeltilmesi talebinde bulundular. Vali Yılmaz, taleplerin incelenmesi ile ilgili beraberinde gelen Kurum Müdürlerine talimat verdi.

 

 

Gayretimiz Vatandaşın en iyi hizmeti alması için

 

Kozluca programının devamında yeni içme suyu isale hattı çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Yılmaz, Muhtar Mehmet Yavuz ve yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Muhtar Yavuz yaz aylarında çok sıkıntı yaşadıkları içme suyu sorunun çözülmesi adına verdiği destek dolayısıyla Vali Yılmaz’a teşekkür etti. Kozluca Aile Sağlığı Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, Aile Hekiminden sunulan hizmetlerle ilgili bilgi aldı. Vali Yılmaz, vatandaşlarımızın en iyi koşullarda hizmet alması için tüm kurumlarımız var gücüyle çalışıyorlar, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

 

 

Vahşi sulamadan, kapalı sistem sulamaya

 

İl Özel İdaresi ve DSi tarafından vahşi sulamanın bitirilmesi için kapalı devre sulama sistemine geçişin tüm hızıyla sürdüğünü söyleyen Vali Şerif Yılmaz, bununla ilgili yapılan yatırımları anlattı. Vali Yılmaz, "geçen yıl itibariyle yaklaşık 25 kilometre sadece Özel İdare tarafından kapalı devre sulama sistemi yapıldı ve devam edecek. Mevcut sularımızı, vahşi sulama ile kullanacak olursak ne baraj, ne de göletlerimizde ki suların yetmesi mümkün değil. Tasarruf için kapalı sisteme geçmek zorundayız" dedi.

 

 

Sulanabilir araziler Çiftçimizin önünü açacak

 

Kapalı devre sulama sistemi ile tasarrufun yanında sulanabilir arazilerinde artırıldığını söyleyen Vali Yılmaz, özellikle hayvancılığa katkısının altını çizdi. Bu noktada çalışmalarını özetleyen Vali Yılmaz, "Silajlık mısır üretimi çok büyük önem taşıyor. Yem girdisi açısından yem maliyetini düşürülmesi açısından bununla ilgili arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalar çerçevesinde, özellikle vahşi sulamadan kapalı sistem sulamaya geçilmesi noktasında gerek DSİ, gerek Özel İdare olarak bu çalışmalara ağırlık verdik" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 0 Yorum

Kaan Kosovalı

31 Aralık 2014 Çarşamba 10:44

bomba 15 reklamından haberin fotorafları görünmüyor reklam yaptıgını veya fotorafın başka yayın kuruşlarının eline geçmemesi için yapıyorsanız bundan derhal vazgecin derim ve kırmızı bir renk bukadar mı itici olur bir haber sayfasına , artık ilkeli ve güzel dizayn edilmiş bir fotoraf abümü ile sitenizi güçlendirin çağa uygun bir şekilde adapte edin fotorafların üzerini kapatmak la habercilik olmaz eğer sıkıntı çekiyorsanız her türlü yardımcı olmaya çalışırım..dikkate alırsanız sevinirim. iyi günler mutlu yıllar diliyorum

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MAKÜ lü Gençlerden Zeytin Dalına Destek

MAKÜ lü Gençlerden Zeytin Dalına Destek