26 Şubat 2021 Cuma

EKMEK ZAMMI KOMİSYONDAN GEÇTİ

EKMEK ZAMMI KOMİSYONDAN GEÇTİ

EKMEK ZAMMI KOMİSYONDAN GEÇTİ

11 Şubat 2021 Perşembe 17:19 GÜNDEM

Burdur Valiliği, Burdur Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ve Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden oluşan ekmeğe zam itiraz komisyonu bugün toplandı. 
Burdur Ticaret ve Sanayi Odasının isteği üzerine komisyon oluşturulmuş ve ekmeğin fiyatının 260 gr için 2 TL olmasına karar verilmişti. Yapılan zam BUTSO tarafından Ticaret Bakanlığına bildirilmiş, Bakanlık ise cevap yazısında 1 kg. ekmek fiyatının 6,25 tl olduğu ve belirlenen zammın bu fiyatında üzerinde çıktığı gerekçesi ile uygun olmayacağı görüşünü sunmuştu. 
 

KOMİSYON KURULDU
 

Ekmek tarifesi ile ilgili olarak 4 kurumun bulunduğu bir komisyon kuruldu. Komisyonda Burdur Valiliği adına Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım, Burdur Belediyesinden Şermin Cantürk, Burdur Ticaret ve Sanayi Odasından Başkan Yusuf Keyik ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği adına da Başkan Metin Sipahi yer aldı. Bugün bir araya gelen komisyon üyeleri zam kararı ile ilgili olarak son görüşlerini sundu. Burdur Belediyesi adına herhangi bir yetkilinin katılmadığı birleşimde Burdur Valiliği red verirken, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği kabul oyu kullandı. 

KATILMAK MI İSTEMEDİ?

4 oyun kullanılacağı ekmek zammı kararında Burdur Belediyesi adına herhangi bir yetkilinin katılmaması zam kararı dengesini de bozmuş oldu. Ekmek zammın kabul veya red edileceği komisyon toplantısında Belediye adına hiç bir yetkilinin katılmaması zammında kabul edilmesine neden oldu. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz esnafla karşı karşıya gelmeyeyim, yapılan zamda da imzam bulunmasın derken, zammın da bir anlamda geçmesine neden oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Burdur sakini

12 Şubat 2021 Cuma 10:56

Esnafla karşı karşıya gelmeyelim ama vatandaş ekmeği pahalı yese de olur.Nasıl olsa vatandaştan gık yok.Akaryakıtı pahalıya satarsın ses yok.İlk seçimde halk bu "sözde halkçı" belediyeden hesap soracak merak etmeyin.

yangın ciğer

12 Şubat 2021 Cuma 10:02

Hepiniz aynısınız.Siyasetmi Allah hepinizi ıslah etsin.Fakir fukaranın garip gurebanın hayatta kalması için temel besin maddesi olan Ekmeğe bu denli fahiş zam yapanları ve buna onay verenlere Kul hakkımı helal etmiyor ve Allah a havale ediyorum.Yazıklar olsun.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR'DA REFÜJE ÇIKARAK DURABİLDİ

BURDUR'DA REFÜJE ÇIKARAK DURABİLDİ