25 Ağustos 2019 Pazar

 • 5,759 TL
 • 6,417 TL
 • 281,81 TL
 • 97.149

Eğitimi Pratiğe Çeviriyorlar

Eğitimi Pratiğe Çeviriyorlar

Yaşlı ve Annelere Ziyaret

15 Mayıs 2019 Çarşamba 13:59 GÜNDEM

Akdeniz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında 10 aileyi ziyaret etti.Öğrenciler ve proje rehber öğretmenleri ile birlikte Fatih, Mehmet Akif ve Konak mahallesi muhtarları işbirliği ile gönüllü yaşlıları ve emziren anneleri ziyaret etti.

Meslek Lisesinde Okuyoruz, Evinize geliyoruz ve Lisemiz Meslek, Sağlığa Destek sloganı ile okulda gördükleri eğitimi pratik yaşama döndürdüler. Ziyaret edilen evlerde yaşlıların kan basıncı ve kan şekeri ölçümü yapıldı.

Okul Müdürü Arife YALÇIN ,”Öğrencilerimiz sahaya çıkarak birebir uygulama yaparak iletişim becerilerini geliştirdiler. Proje kapsamında ziyaret edilen bireylere kronik hastalıklarda ve ilaç kullanımında dikkat edilecek noktalar, yeterli ve dengeli beslenme; emziren annelere anne sütünün faydaları ve emzirmenin önemi, ek gıdaya geçiş hakkında bilgilendirme yapılıp, broşür verildi. Ziyaret edilen bireylere bize kapılarını açtıkları için teşekkür ederiz.” diye belirtti.

  YORUM EKLE

  Güvenlik Kodu

  YORUMLAR

  Yandaş

  11 Aralık 2015 Cuma 19:56

  Makamlar geçici yerler... Hiç bir kimseye kalmadı. .. Her havlayan demiş ya!! Tam da adını söylemiş. .. Kendini çok güzel tarif etmiş. ..

  Utanmalısınız

  11 Aralık 2015 Cuma 11:09

  Burdur gibi bir ilde böyle bir milli eğitim müdürünü bulundurmaktan görev vermekten tahammül etmekten AKP li milletvekiller il başkanı utanmalısınız diyecem ama tencere kara benimki senden kara kimi kime şikayet edeceksin. Zihniyet aynı

  DİĞER HABERLER

  ÇOK OKUNANLAR

  SONRAKİ HABER

  Burdur Belediyesi Kalite Sertifikası Alıyor

  Burdur Belediyesi Kalite Sertifikası Alıyor