27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
SON DAKİKA

Dostluk yolu 15 dakikaya inecek!

Dostluk yolu 15 dakikaya inecek!

8 tane tünel olacak!..

13 Haziran 2017 Salı 15:00 GÜNDEM

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta-Burdur yolunun bölünmüş olarak bir ayı bulmadan ihaleye çıkacağını, Isparta-Antalya yolundaki proje çalışmalarında ise sona gelindiğini duyurdu. Bilgiç, “Türkiye’deki en zor güzergahlardan birtanesi. 8 tünelle geçiyoruz. Toplam tünel uzunluğumuz 21 kilometre olacak. Butüneller içinde gidiş geliş en uzun tünelimiz 2700 metre olacak. Ayrıca 9 taneköprü ve viyadüğümüz var” dedi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Isparta MilletvekiliSüreyya Sadi Bilgiç, sahur programında bir araya geldiği basın mensuplarınaIsparta’nın yollarıyla ilgili önemli bilgiler verdi. Isparta-Burdur yolunun biraya kalmadan yapım ihalesine çıkacağını ifade eden Bilgiç, Isparta-Antalyayoluyla da ilgili gelişmeleri paylaştı.

ISPARTA-BURDUR ARASI 15 DAKİKAYA İNECEK

Bilgiç’in açıklamaları şöyle; “Isparta-Burdur sinerjisiaçısından önemli gördüğüm dostluk yolunun proje çalışmaları sonlandı. Bir ayıbulmadan buranın ihalesi bölünmüş yol olarak karayolları tarafındangerçekleştirilecek. Yol tamamlandığında iki şehir arası 15 dakikaya inmişolacak.

DEREBOĞAZI’NIN PROJE ÇALIŞMASI EYLÜL’DE TAMAMLANMIŞ OLACAK

İkincisi Isparta’nın en önemli rüyası ki ta 1950’li yıllarda Ispartalı vatandaşlarımız Kazak tünelini açarak bu işe başladılar. Oradaki proje çalışmaları da son noktaya geldi. Teknik olarak daha düzgün bir yol yapılması için en son rötuşlar yapılıyor. Eylül’de tamamlanmış olacak.Türkiye’deki en zor güzergahlardan bir tanesi. 8 tünelle geçiyoruz. Toplam tünel uzunluğumuz 21 kilometre olacak. Bu 7 tünel gidiş geliş, bir tanesi de Antalya yönüne tünel gelişi açıktan olacak. Bu tüneller içinde gidiş geliş en uzun tünelimiz 2700 metre olacak. Ayrıca 9 tane köprü ve viyadüğümüz var. Bunların3’ü viyadük, 6’sı köprü 3800 metre. Gidiş geliş olarak baktığımızda 7,6 kilometrelik viyadük ve köprü işimiz var. 2015 yılı yatırım programına yüksekplanlama kurulu kararıyla aldırmıştık. Yıl sonunda da inşallah ihalesini yapacağız. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

burdurlu

14 Haziran 2017 Çarşamba 17:03

ısparta vekilleri çalışırken takdir ediyorum ya bizim burdur vekilleri ne yapıyor.hiç koskoca bir hiç inşaALLAH zamanlaıspartaya bağlanırız

Doğrucu Bilal

14 Haziran 2017 Çarşamba 12:55

İsparta- Şarkikaraağaç duble yolu gibi olursa 2053 e ancak biter...

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan seçimi beklemedi..

Başkan seçimi beklemedi..