13 Kasım 2019 Çarşamba

CUMHURİYET TIRI BURDUR'A GELİYOR

CUMHURİYET TIRI BURDUR'A GELİYOR

CUMHURİYET TIRI BURDUR'A GELİYOR

11 Temmuz 2019 Perşembe 15:51 GÜNDEM

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı anısına Atatürkçü Düşünce Derneği Cumhuriyet Tırı Burdur’a geliyor.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100. yılında Türkiye turuna çıkan ‘Cumhuriyet Sergi Tırı’ 17-18-19 Temmuz tarihleri arasında Burdur’da olacak.

Atatürkçü Düşünce Derneği organizasyonu ile ilimize gelen Cumhuriyet Tırı, 17 Temmuz çarşamba günü saat 12.30’da Eski Belediye önünde, 18 Temmuz Perşembe günü gün boyu Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda, 19 Temmuz cuma günü gün boyu Gölhisar ADD Şubesi önünde ziyaret edilebilecek.

Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in öncü kadınlarının fotoğraflarının yer alacağı Cumhuriyet Tırı’nda Atatürk hakkında yazılmış kitaplar, dönemin dergi ve gazeteleri sergilenecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ümran Minas;

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bağımsızlık uğruna başlattığı mücadelenin şan dolu, şeref dolu 100. yılını kutlamaya devam ediyoruz. Bu bağlamda genel merkezimizin hazırlamış olduğu “Milli Mücadele’nin 100. yılında Cumhuriyet Tırı” Samsun’dan başladığı tura il il devam etmektedir ve 17-18 Temmuz tarihlerinde de ilimizde olacaktır. Tırın içinde milli mücadeleyi ve bağımsızlığı anlatan görseller, Ata’mıza takdim edilen madalyalar, Atatürk’ü ve devrimlerini anlatan yerli, yabancı yayınlar ve panolar yer almaktadır.

Tüm atandaşlarımızı ve üyelerimizi Cumuhriyet Meydanı’nda ve Şeker Meydanı’nda konaklayacak olan sergi tırımızı görmeye şimdiden davet ediyoruz.”dedi.

Kaynak: Burdur Gazetesi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

tamam baryam

27 Şubat 2016 Cumartesi 02:53

anladık yakınların hemen sein arasın artık bizde yardım istiyoz diye valla çiftçilik yapasım geldi bizede varmı ya güldürme birazda ekonomiden terörden konuş ülke bitiyor ne bu korku konuşursan kızarlarmı yoksa

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Ünal'dan Sürpriz Ziyaret

Başkan Ünal'dan Sürpriz Ziyaret