20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
SON DAKİKA

Çelenk Mahkemeye Taşınıyor!

Çelenk Mahkemeye Taşınıyor!

Ercengiz Sessiz Kalmadı!

16 Ağustos 2017 Çarşamba 16:03 GÜNDEM

Burdur'un meşhur heykelleri önüne, acil yolunun esnafı adına konulan ilginç çelenk geçtiğimiz gün gündeme bomba gibi düştü.

Üstünde ''Tuttuğunu kurutan Burdur Belediyesi'ne selam olsun''  yazan Burdur Belediyesi'ni hedef alan siyah çelenk hakkında Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sessiz kalmadı.

Bugün bir basın açıklaması yayınlayan Ercengiz, konuyu mahkemeye taşıyacağını belirtti.

 

İşte o basın açıklaması;

 Köprübaşı’nda bulunan ve barışı simgeleyen heykellerin önüne bırakılan çelenk nedeniyle açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Burdur Belediyesi olarak yaklaşık 40 aylık görev süremiz içerisinde toplumun refahını ve toplumun yaşamını kolaylaştırmak üzere hazırladığımız projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Burdur’a daha akıcı bir trafik kazandırılması amacıyla Pamukkale Üniversitesi ile yaptığımız ortak hizmet protokolü çerçevesinde İnşaat Mühendisliği bölümü tarafından 8 ay süren akademik bir çalışma yapılmıştır. Çalışma sonucunda ortaya çıkan bilimsel veriler ışığında Burdur’un dokusuna uygun olarak Köprübaşı’nda çeşitli düzenlemeler yapılmıştır.

Bayer Sokak ve Şehit Ersan Caddesi esnafları adına yetkilendirmiş görevli kılındığını zanneden birkaç siyasi esnafın çağrısına diğer esnaflarımızın kulak vermeyip kendi başlarına yaptığı bu eylemi toplumun vicdanına bırakıyoruz.

SODEM tarafından ödüle layık bulunan Çayboyu 1. ve 2. Etap çalışmalarımız ile Köprübaşı yeni cazibe merkezi olmuştur. Gencinden yaşlısına kadar vatandaşlarımızın beğenisi toplayan Köprübaşı, halkımızın uğrak noktası haline gelmiş ve o bölgede ticaret hız kazanmıştır. Yerel ve ulusal basında yer alan “Köprübaşı, yeni cazibe merkezi” başlıklı haberler Köprübaşı çalışmalarımızın ne kadar doğru ve yerinde olduğunun kanıtıdır.

Biz toplumun refahı ve mutluluğu için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tabi ki bunun arkasında 30 Mart’ta 2014 tarihi hezimetin derin yaraları halen daha sarılamamış olup, arkasından siyasi rant devşirmeye çalışanlara hiçbir zamanda pabuç bırakmayacağız. Biz çalışacağız hizmetlerimiz konuşulacak. Takdir yüce Burdur Halkınındır. Çelenkle ilgili de yasal işlem başlattığımızı da değerli Burdur Halkına saygıyla duyururuz.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Trafikte Sıkılan Vatandaş

17 Ağustos 2017 Perşembe 08:32

Şu an iktidarı elinde bulunduranlar en ufak bir eleştiride mahkemeye başvurma , sosyal medyadan engelleme gibi yollara başvururak eleştirileri engellemeye çalışanlar yarın iktidarı kaybettiklerinde aynı işlemlere maruz kalınca bundan yakınmamalıdırlar. ( ağır hakaret ve küfür içerikli eleştirilere her türlü karşıyız.)

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

MAKÜ’den 5 yıldız karşılama

MAKÜ’den 5 yıldız karşılama