21 Mart 2019 Perşembe

  • 5,429 TL
  • 6,201 TL
  • 230,37 TL
  • 103.310

BUTSO'DAN TEPKİ

BUTSO'DAN TEPKİ

KAÇAK SİGARA HORTLAYACAK!

06 Kasım 2018 Salı 18:00 GÜNDEM

Kamuoyu nezdinde yoğun tartışmalara neden olan Meclis gündemindeki Kanun Teklifi’ne dair değerlendirmelerde bulunan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası 2.Meslek Grubu (Gıda,İçecek ve Tütün Ürünlerinin Toptan ve Perakende Ticareti) Komite Başkanlığı sigara paketlerinin kara paketlerde satışa arz edilmesini öngören uygulamaya karşı olduklarını belirtti.

 

Bazı Milletvekilleri tarafından sunulan teklifin kaçak sigara ticaretini hortlatacağını kaydeden Komite Başkanlığına göre, bu tarz bir uygulamanın kaçakçılar için kazanç kapısı olacağına değinildi. Yıllarca esnaf ve devletin yasadışı sigara ticaretine karşı kenetlendiğini ve taviz vermeksizin mücadele ederek yüzde yirmi seviyelerinde olan kaçak sigara oranını yüzde sekiz gibi düşük bir kademeye geriletmeyi, birlikte başardıklarını söyleyen 2. Meslek Grubu Komite Başkanlığı, kaçağın yeniden artacağı ve gelirlerinin büyük ölçüde azalacağına dair ciddi bir tedirginlik içinde bulunduklarını, kara paket gibi uygulamalara kesinlikle karşı olduklarının altını çizdi. Burdur Ticaret ve Sanayi Odası 2.Meslek Grubu Komite Başkanlığı, esnafın gününü karartan ‘kara paket’in kaçakçıya ışık olacağını, oluşacak vergi kaybından dolayı devlete ve millete büyük zarar vereceğini vurguladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

hanife

14 Mayıs 2015 Perşembe 21:54

{ kenan isimli kişinin yorumuna cevap : } geçen sefer de sandık yoktu, yine de 4 yılı yasadık, biz alıştık sen de alışırsın

f mehmet

14 Mayıs 2015 Perşembe 21:25

Keşke hemen yarın biran evvel yönetim devralınsa.

uygur

14 Mayıs 2015 Perşembe 20:20

Dediğim gibi oldu. Geldikleri gibi gittiler. kimse laf söylemesin.

kenan

14 Mayıs 2015 Perşembe 18:52

hani nerde kaldı milli irade.... demek ki işine gelince sandık.... gelmeyince ben yaptım oldu.....

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

GÖNENÇ SON NOKTAYI KOYDU

GÖNENÇ SON NOKTAYI KOYDU