20 Temmuz 2019 Cumartesi

  • 5,655 TL
  • 6,354 TL
  • 259,29 TL
  • 101.849

BUTSO’DAN AVRUPA ÇIKARMASI

BUTSO’DAN AVRUPA ÇIKARMASI

.

12 Nisan 2019 Cuma 11:57 GÜNDEM

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) üyelerini dünyanın dört bir yanındaki pazarlarla buluşturmaya devam ediyor.

Türkiye’nin en büyük dış ticaret grubu olan mermer, doğaltaş, madencilik ve inşaat malzemelerinde örnek projelerin uygulama merkezi olan BUTSO, üyelerini güçlü ve alternatif pazarlara taşımayı sürdürüyor.

Batı Akdeniz Bölgesinin ve Türkiye’nin ihracata dayalı kalkınma hedeflerinin aktörlüğünü üstlenen Burdurlu firmalar Slovenya, Avusturya, Almanya, İsviçre ve Fransa’yı ziyaret ederek ilgi alanlarına göre ticari ürünlerde güncellemelerde bulundu.

BUTSO Yönetimi ve üyeleri Slovenya, Avusturya, Almanya, İsviçre ve Fransa’daki dış ticaret pazarlarında, inşaat ve madencilik fuarında, tarihi ve turistik yerlerde gezi ve incelemelerde bulundu. Cenevre, Lozan, Vevey, Montrö, Bern, Luzern, Zürih, Colmar, Equeisheim, Requewihr, Strasburg, Heidelberg, Rothenburg, Stuttgart, Ulm, Münih,  Salzburg, Hallstat ve Ljubljana kentlerini ziyaret eden BUTSO yönetimi ve üyeleri, kültür seyahatlerinde de bulundu.

Türkiye’deki seçimsiz 4,5 yıl için ekonomi hacminde büyüme olacağını öngördüklerini söyleyen ve ziyaret hakkında genel bir değerlendirmede bulunan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “BUTSO olarak önceliklerimiz arasında ilimizin ve ülkemizin ticaret hacmini geliştirecek, büyütecek ve güncelleyecek çalışmalarda bulunmak yer almaktadır. Bizler de beş ülkeye yaptığımız ziyaretlerde bu misyonla hareket ettik. Pazar ve fuarlar başta olmak üzere ticari ve kültürel bağlarımızı güçlendirici adımlar attığımızı düşünüyoruz” dedi.

Ulusal ve uluslararası ziyaretlerin BUTSO üyelerine artısı olduğunu kaydeden Başkan Yusuf Keyik: “21. Yüzyıla göre veriler elde etmek amacındayız. İçerisinde bulunduğumuz ekonomik süreçte işbirliklerinin yeniden tanımlamasını yapıyoruz” diyerek Türkiye’nin ve Batı Akdeniz Bölgesinin ihracat potansiyellerinin güncellenmesini, Avrupa’da hangi sanayi alanlarında önemli gelişmeler olduğunu ve Avrupalı yatırımcıların hangi sektörlere daha fazla ağırlık verdiğini yeniden tanımladıklarını vurguladı.

Almanya’daki fuara katılmakla birlikte ziyaretin ticari ve konjonktürel açıdan daha fazla önem ifade ettiğini belirterek açıklamasını sürdüren Başkan Keyik: “Kendi kişisel imkânlarımızı seferber ederek Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerindeki fuarlarda zaman zaman yer alıyoruz. Katıldığımız, bölgemizi ve ülkemizi temsil ettiğimiz bu fuarlar sıradan fuarlar değil. Almanya’nın Münih kentindeki 32. Uluslararası İnşaat Makineleri, İnşaat Malzemesi Makineleri, İnşaat Araçları ve Madencilik Makineleri İhtisas Fuarı da sanayi ve ticarette aklımızda yeni ufuk çizgileri oluşturdu. Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar hem ihracat yaptıkları ürünlerini ve hem de kendi kültürel özelliklerini tanıtıyorlar. Bizler de BUTSO olarak ortaya koyduğumuz vizyon ve hayata geçirdiğimiz projelerle ilimizin belirli gruplarda Türkiye ekonomisindeki öncü rolünü pekiştirmeye devam ediyoruz. Burdur’u tanıtmak ve temsil etmek çalışmalarımız sürecek” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

SÜLEYMAN ALTAY

27 Ekim 2015 Salı 06:38

SAYIN GÖKER BENCE ÇOK AYIP ETMİŞTİR.İŞİN ASLINI ÖĞRENMEDEN.KULAKTAN DOLMA LALARLA İNSANLARA HAKARET EDİLMEZ.KINIYORUM

BELEDİYE BAŞKANIM

26 Ekim 2015 Pazartesi 14:02

bayram özçelik deprem evlerine ziyarete gelmiş ve versinler arsayı ben yaptırırım diyormuş toki verin bakalım yaptıracakmı gösterin araziyi yaptırayım diyor yaaa sanki oradaki araziler yok hayalmi kuruyor bunlar yaaa la eger size oy verirsek yalanlardan dolayı

güldermeyin beni yaaaaa

23 Ekim 2015 Cuma 12:09

ya mengiyi ciddiye mi alıyorsunuz onları dinleyen takan kimki partide bile dinleyen yok onları burada asıl sizler yıldızını parlatıyorsunuz bu şekilde yazarak zaten hepsi uyuyorlar orada birkan hele ha var ha yok abisinin peşinde tanıyan bile yokki yaa ggezerken görüyom ayrı insanlarda uzak soguk bi selam bile yok bizlere aman boşver nasılsa seçim sonu oda yokk

ne demiş

23 Ekim 2015 Cuma 12:13

volkan mengi napmış burdur içinde konuşuyorlar hiçbiri yok ak partili meclis üyeleri uyuyorlar valla başkan dogru söylemiş süs hepside zamanındsa neden konuşmadınınızda şimdi konuşuyorsunuz..bitit artık ak parti artık bidaha belediyeyi bile alamaz haa ben chp li degilim haaaa bunuda bilin ama oyumuz şahsa bidaha ali orkuna inanın bir işim düştü anında kırmadı bile beni oysa ak parti hep tamam tamam diye yalanlarıyla avuttular işte halk bu yüzden koptu sizler

sayın mengiyeeeeeeeeee

26 Ekim 2015 Pazartesi 14:06

siz meclis üyesiniz hanginiz han ak partililer o evlerde yaşıyor deoremevlerinde o pisligin içinde farelerin çrit attıgı lagımların tıkandıgı bacaların kışın cekmedigi kömürden zehirlenmelerin olabilecegi yerde yaşayan siz degilsiniz daha biriniz ak partililer olarak hakkımızı bile aramadınız bidaha oymu size yazıklar olsun çiçek gibi oturun solarsınız yoksa hele birkan hem mecliste hemde ilçe başkanı yaaa valla yazık olsun bakın deprem evleri ne diyecek sandıkta

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

25 Ayrı Adrese Eş Zamanlı Operasyon

25 Ayrı Adrese Eş Zamanlı Operasyon