05 Nisan 2020 Pazar

BUTSO BAŞKANI YUSUF KEYİK: HAKSIZ FİYAT ARTIŞINA DİKKAT

BUTSO BAŞKANI YUSUF KEYİK: HAKSIZ FİYAT ARTIŞINA DİKKAT

.

14 Mart 2020 Cumartesi 13:31 GÜNDEM

BAŞKAN YUSUF KEYİK: “HAKSIZ FİYAT ARTIŞINA DİKKAT”

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Corona virüs nedeniyle Türkiye’de yaşanan  “Haksız Fiyat Artışı”hakkında açıklamada bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; Çin’in Wuhan şehrinde başlayıp kısa süre içinde birçok devleti etkisi altına alan Corona Virüsün, ülkemizde de görülmesi üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Yusuf Keyik:“Küresel bir virüs haline gelen Kovid- 19’un tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de görüldüğü yazılı ve görsel medya kuruluşlarında yer alması üzerine bazı fırsatçı işletmelerin fahiş fiyat artışları ile ürünlerini sattıklarına üzülerek ülke olarak şahit olduk. 

İşletmeler sattıkları ürünlerden tabi ki para kazanacaklardır ancak para kazanma, fırsatçılığa dönüşmeden, işletmeyi ve nihai tüketicileri de düşünmek sureti ile mantık ve makul sınırlar içerisinde ticari hayatımızı sürdürmemiz gerekmektedir.

Bazı ürünlerde talep patlaması olması sebebiyle fahiş fiyat uygulamaları ile vicdanlarımızı sızlatan görüntüler görmek istemiyoruz. İşletme sahiplerinin bu konuda daha duyarlı olmalarını istiyoruz.

Duyarlılığını kaybetmiş, kalpleri nasırlaşmış fahiş fiyat uygulayan birkaç işletmenin çıkması halinde; Devletimizin ilgili kurum ve kuruluşları tarafından gerekli cezai müeyyideye çarptırılacaklarının da bilinmesi gerekir. 

Kazançlarımızı helalinden ve vatandaşı mağdur etmeden gerçekleştirmemiz gerekmektedir” diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ISPARTA VİRÜSTEN KORUNMA UYARILARINI ŞEHRİN HER KÖŞESİNE ASTI

ISPARTA VİRÜSTEN KORUNMA UYARILARINI ŞEHRİN HER KÖŞESİNE ASTI