Realtime website statisticsRealtime website statistics

13 Aralık 2018 Perşembe

  • 5,351 TL
  • 6,098 TL
  • 214,80 TL
  • 90.051

Burdurlu Ata İçin Üzerine Düşeni Yaptı

Burdurlu Ata İçin Üzerine Düşeni Yaptı

ŞÖLEN HAVASINDA ATA BÖYLE KARŞILANDI

06 Mart 2018 Salı 18:44 GÜNDEM

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’u teşriflerinin 88. yıl dönümü, düzenlenen törenlerle kutlandı.

 

Düzenlenen kutlama törenleri, Büyük Önder Atatürk’ün 6 Mart 1930 tarihinde şehrimize giriş yaptığı Çatalpınar’dan “Gençliğin Ata’ya Saygı Yürüyüşü” ile başladı. Protokol, vatandaşlar ve öğrenci gruplarından oluşan kortej bando eşliğinde Çatalpınar mevkiinden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdü.

 

Çelenk Sunma ve Kutlama Programı ile devam eden törenin başında Burdur Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi tarafından Burdur Yöresine ait folklor gösterisi sunuldu.  

 

Programa Vali Şerif Yılmaz başta olmak üzere Milletvekili Mehmet Göker, Ankara’dan gelen milletvekilleri, Garnizon Komutanı Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya, Hayri Sandıkçı, Ali Nazım Balcıoğlu, Mehmet Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, daire müdürleri, siyasi parti il başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, Şehit Aileleri, gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Spor Lisesi öğrencileri tarafından Burdur Gençliği adına şanlı Türk Bayrağımızın Vali Şerif Yılmaz’a takdimi ile başlayan Cumhuriyet Meydanında ki törende; Türk Bayrağını öğrencilerden alan Vali Yılmaz, “Şanlı Türk Bayrağını Devletim adına teslim alıyorum. Geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimize tekrar teslim ediyorum. İnşallah bu bayrak sizlerin ellerinde daha yükseklerde dalgalanacak. Hepinize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

 

Çelenklerin sunulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Burdur Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencisi Melda Tıkırdık, ‘Bir Tutamdır Mustafa Kemal’ adlı şiiri okudu.

 

Programın sonunda 6 Mart Atatürk‘ün Burdur’a gelişi etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri Vali Yılmaz, Garnizon Komutanı P. Alb. Tutucu ve Belediye Başkanı Ercengiz tarafından takdim edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkanlar Eski Rektör Saatçi İçin Verilen Veda Yemeğinde Buluştu

Başkanlar Eski Rektör Saatçi İçin Verilen Veda Yemeğinde Buluştu