16 Ocak 2021 Cumartesi

BURDUR'DA YILIN ÖĞRETMENİ DOKTOR NURHAYAT GÜREL OLDU

BURDUR'DA YILIN ÖĞRETMENİ DOKTOR NURHAYAT GÜREL OLDU

BURDUR'DA YILIN ÖĞRETMENİ DOKTOR NURHAYAT GÜREL OLDU

26 Kasım 2020 Perşembe 15:23 GÜNDEM

Burdur’da yaptığı projelerle göz dolduran Suna Uzal Orta Okulu matematik öğretmeni Doktor Nurhayat Gürel yılın öğretmeni seçilerek Burdur’u temsile hak kazandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, her yıl Ankara'a Cumhurbaşkanlığı külliyesinde yapılan ve 81 ilin temsilcisi öğretmenlerin katıldığı resepsiyon, bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilinde fark yaratan projeler ile yılın öğretmeni seçilen meslektaşlarıyla video konferans aracılığıyla buluştu. Çevrim içi buluşmada Burdur’u Suna Uzal Orta Okulu matematik öğretmeni Doktor Nurhayat Gürel temsil etti.

Üniversite eğitimi sonrası, yüksek lisans ve doktorasını da yaparak akademik doktorluk ünvanını da alan Matematik Öğretmeni Nurhayat Gürel, Bakan Selçuk’la gerçekleşen sohbette yaptığı çalışmalar ve projeler hakkında kısa bilgiler verdi. Bakan Selçuk başarılı öğretmene teşekkür ederek yeni projelere hız kesmeden devam etmesini önererek, bu tür çalışmaların Türkiye’nin geleceği için önemli olduğunu ifade etti.

Gürel bugünde Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ile bir araya geldi. Gürel, “Beni Burdur ilinin temsilci öğretmeni olma göreviyle onurlandıran ve eğitim alanında yapılabilecek her güzel işte desteğini esirgemeyen sayın milli eğitim müdürüm Emre Çay'a ve Okulumuz Müdürü Raşit Koç’a teşekkür ederim” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

49 YAŞINDAKİ ADAM YATAĞINDA ÖLÜ BULUNDU

49 YAŞINDAKİ ADAM YATAĞINDA ÖLÜ BULUNDU