31 Mayıs 2020 Pazar

Burdur'da Sıcak Operasyon

Burdur'da Sıcak Operasyon

İki Köyde 627 Kök Ele Geçirildi

11 Temmuz 2019 Perşembe 17:31 GÜNDEM

Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Çeltikçi İlçesi Güvenli Köyü ve Yeşilova İlçesi Salda Köyü'nde yasadışı kenevir ekimi yapıldığına yönelik duyum alması üzerine harekete geçti. Düzenlenen operasyonlarda toplam 627 kök kenevir ele geçirilirdi.

Burdur Valiliğinden edinilen bilgilere göre Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler Burdur'un iki köyünde yasadışı kenevir ekimi duyumu alması üzerine harekete geçti. Çeltikçi İlçesi Güvenli Köyü Kamışalan Mevkiinde yapılan arazi araması neticesinde, ormanlık arazi içerisine ekilmiş (620) kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Yeşilova İlçesi Salda Köyü Köpek Çayı Mevkiinde yapılan operasyonda ise, şüpheli M.Z. ve S.Y. isimli şahıslar (7) kök kenevir bitkisi ile birlikte yakalandı. Yakalanan şüpheliler Adli Makamlar tarafından ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakıldı.

Her iki olayda da ele geçirilen kenevir bitkileri Adli Makamların talimatı doğrultusunda, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde imha edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Antalya'dan Burdur'a Getiriyordu

Antalya'dan Burdur'a Getiriyordu