03 Aralık 2020 Perşembe

BURDUR'DA KORONAVİRÜS YAYILMA HIZI

BURDUR'DA KORONAVİRÜS YAYILMA HIZI

BURDUR'DA KORONAVİRÜS YAYILMA HIZI

17 Kasım 2020 Salı 13:32 GÜNDEM

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, Türkiye'de ve Burdur’da da etkisini artırmaya devam ediyor. Burdur’da son günlerde hem Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından paylaşılan görüntüler hem de karantina ve temaslı sayılarının artması, durumun ne kadar vahim olduğunu gözler önüne seriyor.

Bomba 15 Haber Ekibi, sağlık camiasından edindiği bilgiler doğrultusunda çok önemli bir detayı ortaya çıkardı. Burdur’da, COVİD-19'un yayılma hızının en büyük nedenlerinden biri de "EV ZİYARETLERİ" oldu. Son günlerde koronavirüs belirtesi göstererek, hastaneye başvuran hastaların çoğunluğunun virüsü ev ziyaretlerinden aldığı görüldü. Öyle ki pozitif vakalar ve temaslılar yakın akraba ve komşu ziyaretlerinden ortaya çıktı.

ANNE VE BABANIZI SİZ KORUYACAKSINIZ

Özellikle evli çiftler, anne ve babalarının evlerine sık sık ziyarete gidiyor. Öyle ki, hiç bir evlat anne ve babasından koronavirüs bulaşacağını yada kendisinin onlara virüs bulaştıracağını düşünmüyor. Yani açıkçası kendine konduramıyor. Burdur’da vakaların bir çoğu bu nedenle ortaya çıktı. Elbette ki, anne ve babalarımız çok değerli varlıklarımızdır. Ancak bu süreçte onları virüsten uzak tutacak ve koruyacak bizleriz. Özellikle yaşlı ziyaretlerini ertelemek, onların ihtiyaçlarını tüm tedbirleri alarak gidermek, ziyareti de sosyal mesafe kuralına uygun şekilde yapmak virüsü yenmekte en önemli rol oynayacaktır. Yaşlılarımızı temasta bulunmadan uzaktan görmek, aslında şuan için onlara dokunmamak, sevgimizin en büyük göstergesi.

Bomba 15 olarak bir kez daha uyarıyoruz. Virüsü en kısa sürede yenmek bizim elimizde. Kalabalık ortamlardan uzak duralım, ev ve komşu ziyaretleri erteleyerek bu kabustan kısa sürede kurtulalım.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR'DA RAKAMLAR ÇAKILDI

BURDUR'DA RAKAMLAR ÇAKILDI