05 Nisan 2020 Pazar

BURDUR'DA KORONAVİRÜS PANİĞİ

BURDUR'DA KORONAVİRÜS PANİĞİ

SON DAKİKA FLAŞ HABER

02 Mart 2020 Pazartesi 14:35 GÜNDEM

Erasmus projesi kapsamında İtalya'da öğrenim gören öğrenci, memleketi Burdur'a dönmesinin ardından yüksek ateş ve rahatlık sebebiyle Burdur Devlet Hastanesine başvurdu. Edinilen bilgiye göre Coronavirüs şüphesine karşı hastadan alınan kan örneği, incelenmek üzere Ankara'da bir merkeze gönderildi.

Burdur'da Coronavirüs iddiası hızlı bir şekilde kent merkezinde yayılarak korku ve paniğe neden oldu. Erasmus projesi kapsamında İtalya'da bulunan öğrenci, eğitiminin tamamlanması ardından memleketi Burdur'a dönüş yaptı. Öksürük, ateşlenme gibi belirtilerle Burdur Devlet Hastanesine başvuran şahsın coronavirüs ile aynı belirtileri taşıması üzerine Burdur Devlet Hastanesi harekete geçti. Şüphe üzerine harekete geçen sağlık çalışanları hasta şahıstan kan örneği alarak, örneğin incelenmesi üzerine Ankara'da bulunan bir merkeze gönderdiği öğrenildi.

Yetkililerden şu ana dek kesin bir açıklama yapılmazken, iddiaların Burdur'da yayılması hastane çalışanları, yatan hasta ve hasta yakınları başta olmak üzere kentte paniğe yol açtı.

BURDUR VALİLİĞİ KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU- OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Can Yaman

04 Mart 2020 Çarşamba 09:24

Adam italya gibi hastalığın yüksek oldugu yerden geliyor kendisine orada test yaptırabilir ülkesini ailesini zor duruma ****yabilirdi. Sözde okumuş bunu yapan insan yazıklar olsun sana. Kimbilir kaçkişiye bulaştırdın. Zaten mezbahane gibi olan BDH artık temelli mezarlığa dönüşücek sayende.

nihat kaya

02 Mart 2020 Pazartesi 21:15

hastanın bulunduğu ortam karantina ya alındımı

nihat kaya

02 Mart 2020 Pazartesi 20:43

bişey olmaz kellepaça çorbası içsin

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

VALİLİK'TEN 'KORONAVİRÜS' AÇIKLAMASI

VALİLİK'TEN 'KORONAVİRÜS' AÇIKLAMASI