01 Aralık 2020 Salı

BURDUR'DA HASTALARIN %65’İ KORONAVİRÜSÜ AKRABASINDAN KAPTI

BURDUR'DA HASTALARIN %65’İ KORONAVİRÜSÜ AKRABASINDAN KAPTI

BURDUR'DA HASTALARIN %65’İ KORONAVİRÜSÜ AKRABASINDAN KAPTI

20 Ekim 2020 Salı 11:02 GÜNDEM

Burdur Valisi Ali Arslantaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Burdurluları uyardı. Komşu ve akraba ziyaretlerinin bir süreliğine askıya alınmasının gerektiğini söyleyen Vali Arslantaş, ''ilimizde Coronavirüse yakalanan hastalarımızın %65’i virüsü akrabalarından ev ortamında kapmışlar'' dedi.

Burdur Valisi Ali Arslantaş Burdur'da koronavirüse yakalanan hastaların %65’inin, virüsü akrabalarından aldıklarını açıkladı. Vali Arslantaş paylaşımında, ''Kıymetli hemşehrilerimiz; Maske için teşekkürler ama mesafeye uymuyoruz. Komşu ve akraba ziyaretlerini bir süreliğine askıya almayı şiddetle tavsiye ediyorum. Apartman toplantıları, altın günleri, hasta ziyaretleri, komşu esnaf ziyaretleri gibi alışkanlıklara lütfen ara verelim. İlimizde Coronavirüse yakalanan hastalarımızın %65’i virüsü akrabalarından ev ortamında kapmışlar. Tedbirlere uyarak mücadeleyi güç birliği ile sürdürelim'' dedi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Veli semiz

21 Ekim 2020 Çarşamba 23:55

Sayın valim kayaaltı köyümüz karantinada ama söylemiş olduğunuz gibi yasakları ve uyarıları uymuyorlar birde başımızda bir muhtar var kulak duymayo göz görmeyo duyduğunu duymazdan gördünü görmezden geliyor toplu nisan ve eglence yapılıyor engellemiyor kovitli cenaze evinde kalabalık pişi yapılıyor engel koymuyor karantina icin giriş çıkışlar kapanıyor halk arazi yollarından kaçamak yapıyor kovit hastalıklı evleri biliyor temaslı yakınları dolaşıyor şikayet yaptınmı tarafınıza yalan ifade veriyor

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BAŞKAN MENGİ UYARDI: BURDUR'DA VAKA HIZLA ARTIYOR

BAŞKAN MENGİ UYARDI: BURDUR'DA VAKA HIZLA ARTIYOR