19 Eylül 2020 Cumartesi

Burdur'da Eğitim Projesine İş Dünyasından Güçlü Destek

Burdur'da Eğitim Projesine İş Dünyasından Güçlü Destek

.

13 Şubat 2020 Perşembe 15:10 GÜNDEM

Vali Hasan Şıldak’ın 2020 yılını Burdur’da eğitim öncelikli yıl ilan ederek başlatmış olduğu, Valiliğimiz öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen  "Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP)" kapsamında Meslek Odaları ve İş İnsanları tarafından Okullarda oluşturulacak “Yenilikçi Sınıf Ortamlarının” yapım protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılının başından itibaren İlimizde başarılı bir şekilde uygulanan, Vali Hasan Şıldak’ın da yakından takip ederek büyük önem verdiği BİGEP projesi ile, başta İlimiz genelindeki öğrencilerin akademik başarıları olmak üzere, okullardaki sanatsal, sportif, kültürel, sosyal ve proje tabanlı çalışmaların artırılması, bunun yanı sıra oluşturulacak nitelikli “yenilikçi sınıf ortamları” ile İlimizin eğitim alt yapısının güçlendirilerek Burdur’un geçmiş yıllarda eğitimde elde ettiği başarıların tekrar yakalanması hedefleniyor.

4 Şubatta İl merkezinde düzenlenen programda BİGEP projesi kapsamında yürütülen çalışmalar ile 2020 yılı içerisinde yapılması planlanan faaliyetleri, Oda başkanları ve iş insanları ile paylaşan Vali Şıldak, okullarımızda oluşturulması düşünülen “Yenilikçi Sınıf Ortamları” konusunda hayırsever iş insanlarından destek sözü almıştı.

Çok kısa bir süre içerisinde projeye desteklerini ortaya koyan meslek odaları ve İş İnsanları, yapımını üstlendikleri yenilikçi sınıfların protokol imza töreninde Burdur Eğitimine desteklerini bir kez daha güçlü bir şekilde ifade ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen protokol imza törenine, başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik,  Ticaret Borsası Genel Sekreteri Naile Küçükkepeci Ergün, Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay ve hayırsever iş insanları katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında odalar ve iş insanları tarafından oluşturulacak sınıf ve atölyeler şunlar:

1. Cumhuriyet Anadolu Lisesi - Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilim Atölyesi
2. Nene Hatun Anaokulu - Ticaret Borsası Tabiat ve Hayvan Bakım Atölyesi
3. 75. Yıl Anaokulu - Burdur Ziraat Odası Tabiat ve Hayvan Bakım Atölyesi
4. TOBB Ortaokulu - AS Çimento Yazılım ve Tasarım Atölyesi
5. Şehit Akif Altay Ortaokulu - AS Çimento FETEMM Atölyesi
6. 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi - Adem Kuzu Bilim Atölyesi
7. Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu -
Kurt Petrol Okçuluk Atölyesi
8. Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu -Şefika-Hüseyin Özeren Tilavet Sınıfı
9. Cumhuriyet Anadolu Lisesi - Orhan Çiçek Konferans Salonu
10. Anadolu İmam Hatip Lisesi - Ercan Akın Tilavet Sınıfı
11. Kozluca Ortaokulu - Hasan Hüseyin Aksöz Yazılım ve Tasarım Atölyesi
12. USO Anadolu Lisesi - Murat Gür Bilim Atölyesi
13. Mehmet Yıldızlı İlkokulu - Evren Et Drama ve Eleştirel Düşünce Atölyesi
14. Şirinevler Anaokulu - Hastel Gıda San.Tic.Ltd.Şti. Tabiat ve Hayvan Bakım Atölyesi
15. Özel Eğitim Uygulama Ana Okulu - Sir-Mersan San. A.Ş. Tabiat ve Hayvan Bakım Atölyesi

Vali Hasan Şıldak protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Meslek Odaları ve hayırsever İş İnsanlarının eğitime verdiği bu desteği çok anlamlı ve gurur verici olarak niteleyerek, bu girişimin örnek alınmasını ümit ettiğini ifade etti. BİGEP çalışmalarının il genelinde heyecanla devam ettiğini vurgulayan Şıldak, gelecek hafta bu girişimleri, eğitime sağlanan desteği sürdüreceklerini belirtti. Destek sağlayan oda ve hayırseverlere teşekkür eden ve kutlayan Valimiz bu tür toplu bir eğitim desteğinin Burdur'da ilk kez yaşandığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR 18 UYGULAMASI VE VATANDAŞLARIN O KONUŞMALARI!..

BURDUR 18 UYGULAMASI VE VATANDAŞLARIN O KONUŞMALARI!..