06 Aralık 2019 Cuma

BURDUR'DA DENETİMLER SÜRÜYOR

BURDUR'DA DENETİMLER SÜRÜYOR

BURDUR'DA DENETİMLER SÜRÜYOR

02 Ağustos 2019 Cuma 18:27 GÜNDEM

Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından, sorumluluk alanlarında motorlu bisiklet ve traktör sürücülerinin bilgilendirilmesine yönelik eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Yapılan açıklamada “İlimiz genelinde mevcut (136.902) kayıtlı motorlu taşıt sayısının yaklaşık olarak %24.6’sını (33.754) motosiklet/motorlu bisiklet türü araçlar oluşturmaktadır.

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındaki kişi/kişilerin caydırılması, trafik güvenliğinin sağlanması maksadıyla Jandarma Trafik birimlerince 2019 yılının Temmuz ayı içerisinde motosiklet/motorlu bisiklet sürücülerine koruma başlığı ve gözlük kullanımı , servis freni, lastik ve ışık donanımın önemi gibi konular vurgulanarak eğitim semineri verilmiştir.

Olabilecek traktör kazalarını önlemek amacıyla traktör sürücülerinin bilgilendirilmesi, devrilmeye karşı koruma çerçevesinin monte ettirilmesi ile trafikte geceleri görünür olmanın önemi ve zorunluluğu konuları başta olmak üzere İlimiz genelinde 2019 yılı yaz dönemi başlangıcıyla Jandarma Trafik birimlerince eğitim semineri verilmiş olup dönem boyunca bu eğitimlere devam edilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Burdur Valiliğinden Salda'nın Dünü ve Bugünü

Burdur Valiliğinden Salda'nın Dünü ve Bugünü