24 Ekim 2020 Cumartesi

BURDUR'DA BELEDİYE KİRACILARI ÇARESİZ

BURDUR'DA BELEDİYE KİRACILARI ÇARESİZ

BURDUR'DA BELEDİYE KİRACILARI ÇARESİZ

16 Eylül 2020 Çarşamba 13:07 GÜNDEM

Burdur’da Belediye kiracıları ile ilgili tahliyeler bugün itibari ile başladı. 18 Haziran 2020 tarihinde Burdur Belediye Başkanlığı tarafından verilen talep üzerine Burdur Valiliği oluşturulan komisyon ve polis ekipleri ile birlikte belediye kiracısı olan Gurme Kasap’tan tahliye işlemlerine başladı. 
Burdur Valiliğinin oluşturduğu tahliye komisyonu ile birlikte Burdur belediyesinden bir yetkili ve polis eşliğinde başlanan tahliyeler yer yer gerginlik yaşanmasına neden oldu. 
Esnaftan gelen tepkiler üzerine Valilik’ten görevli komisyon başkanı vatandaşı bilgilendirmek zorunda kaldı. Yetkili sorumlunun kendilerinin olmadığını ifade ederek Burdur Belediyesinden gelen talebin yerine getiriliğini, problemin çözümü için Belediye ile görüşmelerini istedi. Esnaf orada muhatap bulamıyoruz tepkisine karşılık ise Valilikle görüşmesi istendi. 
Dükkânda malzemeleri bulunan esnaf için işyerini boşaltmak yerine yedieminle işyerinin kapatılmasına karar verilen tahliyede, işyeri Burdur Belediye zabıta ekiplerince mühürlenerek, Burdur Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Timur Kabay’a yedi emin olarak teslim edildi. 
Yapılan tahliye ve uygulama şekli aynı durumda bulunan onlarca esnafta da tedirginlik yaşanmasına neden oldu. Her kiralama döneminde aynı sorunları yaşamak istemiyoruz diyen kiracılar 3 yıl sınırlandırmasının da kendileri için çaresiz bıraktığını ifade ettiler. 
Seçim öncesi Belediye Başkanı tarafından kendilerine sözlerin verildiğini söyleyen bazı kiracılar da, kira ödemeye gittik ücreti alan alan yok diyerek,  kimden medet umacağını bilmiyor. Yetkililerin ağzını bıçak açmıyor diyen esnaf ne muhatap bulabildiklerini ne de yol gösteren bir kişinin olduğundan dert yanıyor. 
Burdur Valiliğine Burdur Belediyesince verilen 12 kiracı ile ilgili işlemler devam edecek. Her gün 2 esnafın tahliyesi yapılacak. Yaklaşık 50 esnafın aynı durumda olduğu ifade edilirken, hem kira ödemeyen, hem de 3 yılı dolduran esnaflarla ilgili de Belediye’nin nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu.  Şimdi çaresiz esnafın gözü Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BURDUR'DA KORKU DOLU ANLAR

BURDUR'DA KORKU DOLU ANLAR