31 Mayıs 2020 Pazar

Burdur Ziraat Odası Yaraları Sarmak İçin Seferber Oldu

Burdur Ziraat Odası Yaraları Sarmak İçin Seferber Oldu

Mağdur Çiftçilerin Mağduriyetleri Gideriliyor

20 Haziran 2019 Perşembe 15:41 GÜNDEM

Burdur'da etkili olan sağanak yağışlar sonrası zarar gören çiftçilerin yaralarının sarılması için Burdur Ziraat Odası seferber oldu.

İki gündür Burdur'da aralıklarla devam eden şiddetli yağışlar nedeni ile 21 çiftçinin mağduriyet yaşadığını ifade eden Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, başta haş haş olmak üzere buğday ve arpa ekili arazilerda yüzde 80 hasarın tespil edildiğini söyledi.

Burdur Tarım İl Müdürlüğü, Burdur Belediyesi ve Burdur Ziraat Odası olarak aşırı yağışlar sonrası zarar gören çiftçilerin tespitinin yapıldığını söyleyen Başkan Kubilay, "Burdur Ziraat Odası olarak Burdur Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Tarım Bakanlığı ve Ziraat Odası Merkez Birliği ile gerekli yazışmaları başlattık. En kısa süre içerisinde mağdur olan çiftçilerimizin zararlarının  karşılanmasını sağlayacağız" dedi.

Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen yağışlarda zarar gören Merkez Büğdüz Köyü ile  Kemer İlçesinde bulunan iki köyde yaşanan zararlar içinde gerekli çalışmaları başlattıklarını hatırlatan Başkan Kemal Kubilay Burdur Ziraat odası olarak bu üç köyde bulunan çiftçilere de gereken yardımın yapılacağını söyledi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 4 YARALI

ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 4 YARALI