27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
SON DAKİKA

Burdur teşkilatı oturma eylemi yapıyor!..

Burdur teşkilatı oturma eylemi yapıyor!..

Burdur teşkilatı oturma eylemi yapıyor!..

16 Haziran 2017 Cuma 16:48 GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun Ankara’dan İstanbul’a yapacağı yürüyüşü desteklemek ve yürüyüşe katılmak için Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker , Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz ve CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten’de Ankara’ya gitmişlerdi.

Ankara'da olan CHP Burdur Teşkilatı, milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasını protesto etmek amacıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne destek olmak için Cumhuriyet Meydanı'nda oturma eylemi yaptı.
CHP İl Başkanlığı'nda toplanan partililer, ellerinde 'adalet' yazılı pankartlarla Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Burdur Belediye Başkanı CHP'li Ali Orkun Ercengiz'in de destek verdiği katılımcılar Cumhuriyet Meydanı'nda oturma eylemi yaptı. Grup adına konuşma yapan CHP İl Başkanı Barış Ayten, "Adaleti mumla aradığımız günlerdeyiz. Bugün mumla aradığımız adalet için meydanlardayız" diyerek konuşma yaptı.
Partilerinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adalet için, özgürlük için Ankara'dan İstanbul'a 'Adalet Yürüyüşü'nü başlattığını ifade eden Başkan Ayten, konuşmasına şunları ekledi:
"Şu an elinde 'adalet' yazısıyla yollarda olan Sayın Genel Başkanımızı selamlıyorum. Bugün ortaya çıkan tablo 20 Temmuz darbesinin ortaya çıkardığı tablodur. Asıl suçluların yargılanmadığı, masum insanların, gerçekleri söyleyenlerin ve muhaliflerin hapsedildiği bir süreci yaşıyoruz. Sayın Enis Berberoğlu, yıllarını medyaya ve cumhuriyetin değerlerine adamış bir gazeteci. Ahlaklı, Atatürkçü bir milletvekilidir. Somut hiçbir delil olmaksızın 25 yıl hapse mahkum edildi. Bu tutuklama kararı, hayır bloğunda olan, 'demokrasi ve cumhuriyet değerleri yaşasın' diyenlere, Atatürk devrimlerinin ve Atatürk cumhuriyetinin yılmaz savunucusu CHP'ye gözdağıdır."
Barış Ayten'in yaptığı açıklamanın ardından Meydan'da ortalama 1'lik saatlik bir oturma eyleminden sonra grup dağıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Şehit yakınlarından Yılmaz’a Ziyaret

Şehit yakınlarından Yılmaz’a Ziyaret