16 Ocak 2019 Çarşamba

  • 5,448 TL
  • 6,220 TL
  • 226,74 TL
  • 93.173

Burdur Şeker Fabrikası İçin Kritik Gün

Burdur Şeker Fabrikası İçin Kritik Gün

İşte Müracaat Eden Kuruluşlar

18 Nisan 2018 Çarşamba 14:24 GÜNDEM

Özelleştirme kapsamı içerisinde bulunan Burdur Şeker Farikası için ihaleye başvuru süresinin son günü bugün. Satışa çıkarılacağı günden buyana gündemden hiç düşmeyen özelleştirme ile ilgili Burdur'da da imza kampanyaları başlatılmış, CHP tarafından miting düzenlenmişti.

Konsorsiyumda teklif Verdi

Özelleştirmenin karşısında olanlarında olduğu, birlikte satın alalım seslerinin de yükseldiği Burdur'da, şeker fabrikasının alımı için Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile Burdur-Isparta Pancar ekiciler Kooperatifi'nin öncülüğünde, fabrikayı satın almak için iş adamlarının da içinde olduğu konsorsiyum da kuruldu.

İşte Müracaat Eden Firmalar                       

Burdur Şeker Fabrikasını almak için en ilginç yaklaşım ise komşu il Isparta Belediye Başanı Yusuf Ziya Günaydın'dan geldi. Satın almak için fabrikaya talip olduklarını açıklayan Başkan Günaydın'da ihale dosyası satın aldı. Edinilen bilgilere göre şuana kadar Doğuş Çay, Kayseri Şeker, UMM Enerji, Eser Tarım Makinaları, Isparta Belediyesi ile Burdur ortak konsorsiyumu olan Burdur PANKO Birlik satın almak için ihale dosyası satın alan kuruluşlar.

Burdur Şeker Fabrikası İhale Tarihi

Özelleştirme İdaresi’nin açıkladığı takvime göre;Bugün (18 Nisan’da) Burdur Şeker Fabrikasının satışı için teklifler alınmuş olacak. Sonrasında ise gözler,  Ankara'da24 veya 25 Nisan Tarihlerinde yapılacak satış ihalesine çevrilecek.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ALİ GÜNEY

18 Nisan 2018 Çarşamba 15:37

Bu satış, burdur için 63 yıldır hayat veren, nefes veren için, nefesin kesilmesidir..........

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Karnından Vurulmuş Halde Bulundu

Karnından Vurulmuş Halde Bulundu