19 Eylül 2020 Cumartesi

BURDUR RİSK ALTINDA

BURDUR RİSK ALTINDA

RAHAT OTURMAYA ZAMANIMIZ YOK

13 Şubat 2020 Perşembe 13:39 GÜNDEM

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Başkanı Dr. Öğretim üyesi Murat Kuş açıklamalarda bulundu. Kuş, ‘’bizim başka bir ildeki gibi rahat oturmaya zamanımız yok, biriktirici bir fay hattımız var’’ dedi.

Birlik Vakfı Burdur Şubesi tarafından düzenlenen İlim ve Kültür Sohbetlerine konuk olan Murat Kuş, önemli açıklamalarda bulundu.

Burdur'un yüz ölçümünün yüzde 95'inin yüksek derecede deprem riski taşıdığını belirten MAKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Başkanı Dr. Öğretim üyesi Murat Kuş, "Burdur resmen sinyal veriyor. Burdur-Fethiye fay zonu inanılmaz biriktirici ve yüzeye yakın. Kayseri'deki bir fay hattı aynı enerjiyi 50 yılda biriktirirken Burdur'daki fay hattı 15 yılda biriktirebiliyor. Ben jeolog değilim ama Burdur üzerine çalışan jeolog arkadaşlarım 2012 yılından beri 2020-2021 diyorlar. Bizim başka bir ildeki gibi rahat oturmaya zamanımız yok. Biriktirici bir fay hattımız var. O nedenle bizim afet bilinci ve kültürünü bir an önce oturtmamız gerekiyor" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Oya Cengiz

13 Şubat 2020 Perşembe 19:42

Jeolog değilsin evet konunun uzmanı olmadan yorum yapman da yanlış. Lütfen doğru kişiler ile irtibat kurun bomba 15. Burdur jeoloji mühendisleri il temsilciliği yada süleyman demirel üniversitesi jeoloji mühendisliği bölümü ile bilgi alışverişinde bulunun.

sevket Kaygisiz

13 Şubat 2020 Perşembe 14:28

burdurdaki fay hatti 76 yilindan beri var siddetli depremi tektikleyen maden ocaklaridir cunku her gun en az 10 maden ocagi dinamit patlatiyor bu yuzfen doganin dengesini bozuyor yer alti sulari bile bu yuzden yon degistirdi unutmayinki yesil doganin oldugu yerde yagmur olur bereket olur burduru maden ocaklari hem gorsel olarak hemde dogasini mahvettiler sizler once bunlarin yani maden ocaklarinin onune gecit kapatilan ocaklar hicbir zaman aldiklari gibi birakip gitmediler

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

BAŞKAN SİPAHİ ÇALDI, SAĞLIK BAKANI DİNLEDİ

BAŞKAN SİPAHİ ÇALDI, SAĞLIK BAKANI DİNLEDİ