26 Ekim 2020 Pazartesi

BURDUR ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİR SIRALAMASINDA YERİ BELLİ OLDU

BURDUR ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİR SIRALAMASINDA YERİ BELLİ OLDU

.

13 Temmuz 2020 Pazartesi 12:07 GÜNDEM

BOMBA15 - Üniversite Araştırma Laboratuvarının her yıl yaptığı, Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırmasının “öğrenci dostu üniversite şehirleri” sıralaması belli oldu. 2020 verilerinin paylaşıldığı çalışmada sıralama öğrencilerin şehir memnuniyet derecesine göre belirlendi.

Yapılan araştırmada Şehirden memnuniyet; ulaşım imkânları, şehirde kendini güvende hissetme, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler ve sağlık sorunlarının çözümü gibi konularda üniversite öğrencilerin okudukları şehre ilişkin memnuniyetleri gibi konular ölçü olarak alandı.

2020 yılı araştırma verileri 81 ildeki 125 devlet ve 67 vakıf olmak üzere 192 üniversitede öğrenim gören 39,386 öğrenciden toplandı.  Araştırmada şehirler 6 düzeyde, A+, A, B, C,  D ve FF olarak seviyelendirildi.

 

 

 

BURDUR’DA MEMNUNİYET GİDERİLEMEMİŞ

 

Yapılan araştırmaya göre ise Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri ile de yapılan bilgi paylaşımında seviye D olarak belirlendi. Bu ise memnuniyetsizliği gideremeyen şehirler anlamına geliyor.

82 üniversite arasında yapılan değerlendirmede 2020 yılı için Burdur 42. Sırada yer aldı. 2018 yılında 40. Sırada yer alan Burdur, 2019 yılında ise 43. Sırada yer almıştı. Bu sonuçlara göre 3 yılda da öğrencilerin Burdur şehrinden memnuniyetlerinin düşük sonucuna ulaşıldı.

 

ULAŞILAN ŞAŞIRTICI SONUÇ

 

Yapılan araştırmada elde edilen sonuç ortalama seviye puanı 64, seviyesi ise D olması olarak çıktı. Buna bağlı olarak ta Üniversite şehri olmak sadece üniversite yönetimlerine bırakılması gerektiğinin altı çizilirken, Belediye başkanları, valiler ve şehirlerin kurumsal paydaşları konuya ilişkin stratejiler belirlemelidir ifadelerine yer verildi. Öğrencilerin öğrenim gördükleri şehir ve halkından memnuniyetleri üniversitelerin politikalarının başarıya ulaşabilmesi için de öncelikli şartlarındandır denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

zynp ççmn

19 Eylül 2020 Cumartesi 08:48

bence daha da çoktur bizim de görüşümüzü alsalardı,çok tacize uğrayıp şikayet edemiyoruz çünkü öyle rahat taciz ediyolar ki arkalarında kim var ise kimlere güveniyolarsa artık ve aile terbiyeleri birilerini taciz etmeye müsait olduğuna göre anneleri gençken muhtemelen terbiyesizdi çocuklarına bukadar terbiye verebildiler sanırım

Bu kadar fazla kiraya az bile

14 Temmuz 2020 Salı 01:57

Burası londra değil bizde de pound yok öprencine sahip çık konut kiraları için düşün düşürTABİ BELEDİYE DE CALISSIN HERYIL 200ÖĞRENCİYE İNTERNET KSMPANYA YAPSIN CADDE OLUATIRMAYA DEVAM ETSİN YİYATRO MÜZİK SİNEMA ETKİNLİK DÜZENLESİN MAKÜ OTOBÜSLERİ ÇARSAMBA GÜNLERİ ÖPLEN VE AKSAM İKİ POSTA SAATLİK ÜCRETSİZ OLSUN

.g

13 Temmuz 2020 Pazartesi 15:17

memnuniyet giderilememiş yazmışsınız.

Ali Akman

13 Temmuz 2020 Pazartesi 13:04

Öğrenciyi yolmaya çalışmayın kira yemek derken fiyatı kazıklamak adına yaparsan olacağı bu HANİ AVM

Onuncu_köy

27 Temmuz 2020 Pazartesi 02:12

Şaşırtıcı bir sonuç mu? Elbette hayır. Dağın başına üniversite yapıp doğru dürüst ulaşım imkanları ve sosyal faaliyetler sunamazsan bu sonuç bile iyi sayılır. Allah aşkına doğru dürüst sinema ve tiyatrosu olmayan, sanki bedava veriyormuş gibi tavır takının esnafın olduğu bir yerde ne bekliyordunuz? 1. olmasını mı? Güldürmeyiniz.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ATA GRUP DEKORASYON: HAYALLERİNİZDEKİ TASARIMLAR

ATA GRUP DEKORASYON: HAYALLERİNİZDEKİ TASARIMLAR