Realtime website statisticsRealtime website statistics

19 Ekim 2018 Cuma

  • 5,646 TL
  • 6,474 TL
  • 222,71 TL
  • 96.967

Burdur Muhtarlar Derneği Ankara'da Sustu, Burdur'da İtiraz Etti

Burdur Muhtarlar Derneği Ankara'da Sustu, Burdur'da İtiraz Etti

ÖZÇELİK VE PETEK HASTANEYİ ANLATTI MUHTARLAR DİNLEDİ

12 Kasım 2017 Pazar 17:15 GÜNDEM

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in yaptığı organizasyon ile geçtiğimiz gün Burdur Belediye Meclis Toplantı salonunda Muhtarlar Odası, Mimarlar Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve  İnşaat Mühendisleri Odası buluşmuş ve Hastane yerini masaya yatırmışlardı. Yapılan bu toplantıda en net tavrı koyan ise Burdurlu Muhtarlar adına  Muhtarlar Derneği Başkanı Sami Çelik  olmuştu. "Yerinde Kalsın ve referandum" fikrini ortaya atan muhtarlar üç gün önce Ankara'da aynı performansı gösterememiş. Yapılan Ankara ziyareti ile ilgili görüşlerini aldığımız Ak Partili vekiller Özçelik ve Petek,  muhtarların hastane yeri konusunda olumsuz bir tavır ve düşünce paylaşmadıklarını ifade ettiler.

Hastane yeri konusunda çekimser kalan Başkan Ali Orkun Ercengiz'in belediye meclisinde yaptığı buluşmada Muhtarlar adına konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Sami Çelik'in net tavrı "yerinde kalsın" şeklinde olmuştu. Hal böyle olunca Başkan Ali Orkun Ercengiz, yapılan görüşmeleri kendi basın bürosundan Muhtarlardan ortak ses: “Hastane mevcut yerinde kalsın” şeklinde basına servis ettirmiş, Dernek Başkanı Çelik'in bu konuşması sonrası , " Çekincelerimizde ne kadar haklı olduğumuzu şimdi daha iyi görebildik" diyerek açıklamalarda bulunmuştu.

Petek: Sorun var mı diye sorduk...

Ankara'da Ak Parti Burdur milletvekili Reşat Petek ile bir toplantıda bir araya gelen muhtarlara, Petek hastane konusunu tek tek anlattı. Girişteki Polatlı devlet hastanesi gördünüz mü diyerek muhtarlara soran Petek, burayı da örnek gösterdi. Hastanenin 2016 yılında yapılacağını da Muhtarlara söylediğini belirten Petek, yaşanan sıkıntılar yüzünden tarihin sürekli uzadığını ve fırsatın kaçacağını anlattığını söyledi. Petek muhtarlara sorun var mı görüşünüz nedir diyerek sorduğunu ve olumsuz hiçbir yanıt almadığını söyledi.

Özçelik'te olumsuz yanıt almadı

Muhtarlar meclis ziyaretinde Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ile de bir araya geldi. Burada Muhtarlar Özçelik ile de toplantı yaptılar ve hastane yeri konusunda herhangi bir itirazda bulunmadılar. Özçelik ise yaptığı açıklamada tek görüşün Yeni Mahalle muhtarı Ali Bozkurt'tan geldiğini ifade etti. Hastane yatırımını kazanımlarını ve yapılacak işin büyüklüğünü muhtarlara tek tek anlattığını ifade ederek, kendilerinden herhangi bir itiraz veya olumsuz görüş almadığını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

cacık

14 Kasım 2017 Salı 08:54

sizi takip edende suç.amatörsünüz belli.zahmet edip,önemseyip yorum yapıyorum.yayınlamıyorsunuz .bu ne amatörce bir site böyle.hadi yolunuza.

Dündar ERSAN

12 Kasım 2017 Pazar 21:30

Belediye Başkanı Muhtarı yedeğine almış kullanmaktadır. Bunu yapmaması için sosyal medyada en az iki hafta önce uyardım. Ne yazık ki sonuç dediğimiz yere geldi. başkan muhtarların arkasına saklanma erkek gibi çık milletin karşısına sözünü söyle... Böyle kaçak güreşen ne başkanlar gördük biz..

her şey! vatan için!

13 Kasım 2017 Pazartesi 09:06

kaçak güreşenleri sıralarsak burada,ilk kimi yazacağını sen benden iyi bilirsin.şunu belirteyim.hayatımda hiç chp ye oy vermedim.burduru kişisel hırslara alet etmesin kimse!ben yaptım oldu anlayışı kabul edilemez.'göle yapılan hastanede,ömrü boyu bir kez bile muayene olmayacak vekiller'asıp kesiyor.ama ömrü belki o hastaneye yetişemediği için nato yolunda bitecek olan ASIL vatandaşa hiçbir şekilde tercih hakkı sunulmuyor.hastane ihtişamı kadar,yeri ve ulaşılabilirliği MÜHİMDİR.misal ısparta

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Osman Kurt ve Ekibinden Ankara Çıkarması

Başkan Osman Kurt ve Ekibinden Ankara Çıkarması