25 Mayıs 2020 Pazartesi

BURDUR İL ÖZEL İDARESİ KİRACILARINA MÜJDE BAŞKAN AKBIYIK'TAN GELDİ

BURDUR İL ÖZEL İDARESİ KİRACILARINA MÜJDE BAŞKAN AKBIYIK'TAN GELDİ

.

07 Nisan 2020 Salı 14:01 GÜNDEM

Burdur İl Özel İdaresi encümeninin son aldığı karar kiracılarına rahat bir nefes aldıracak.

Müjdeli karar ise İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık'tan geldi. İl encümenince alınan karar neticesince il özel idaresinin kiracılarına destek amacı ile 3 ay boyunca kira alınmayacağını söyledi.

Akbıyık, "Koronavirüs salgını nedeni ile ticari faaliyeti olumsuz etkilenen esnafımıza destek olmak için idaremiz merkez hizmet binası ile idaremizce bağlı ilçe özel idare müdürlükleri hizmet binalarında ticari faaliyette bulunan kiracılarımızdan 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 3 ay kira alınmamasına il encümenimiz tarafından karar verilmiştir" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

kemal arslan

08 Nisan 2020 Çarşamba 10:04

Koronavirüs salgınının yolaçtığı ekonomik durgunluğun aşılması amacıyla açıklanan tedbirlerin borçları ötelemek biçiminde pansuman tedbirler olduğu bir süreçte Burdur İl Özel İdaresinin kiracılarından almakta oldukları kiraları 3 ay almayacaklarına dair açıklaması "işte gerçek destek" dedirtecek türde dişe dokunur bir tedbirdir. Belediyelerin de öteleme biçimindeki palyatif tedbirler yerine İl Özel İdaresinin kararı gibi kiraları en az 3 ay almamak yolunda kararlar almasını bekliyoruz. Unutul

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAMYONLARLA KAPATILDI

GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAMYONLARLA KAPATILDI