28 Şubat 2020 Cuma

Burdur Emniyetinin Operasyonu Yalan mı Çıktı?

Burdur Emniyetinin Operasyonu Yalan mı Çıktı?

ATAM GÜLCÜ'DEN ŞAŞIRTAN AÇIKLAMALAR

03 Eylül 2019 Salı 14:51 GÜNDEM

Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Burdur Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele ekiplerinin 21 Ağustos 2019 günü yapılan operasyonunu tüm detayları ile 2019/80 numaralı basiın bildirisi ile duyurdu ve haber 'Burdur'da Kaçak İç Operasyonu'  olarak Burdur Medyasında geniş yer buldu.

 

VALİLİĞİN YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASI:

 

OLAYIN DETAYINDA İŞYERİ ATAM GÜLCÜ'NÜN ÇIKTI

Tüm bunların sonunda 85 Litre alkol (emniyetin bülteninde) Atam Gülcü'ün arastasında bulunan işyerine indiği buna karşılık Gülcü'ye ceza yazıldığını haberimizde yer vermiştik.  Gülcü konuyu siyasi bir hesap olarak değerlendirdi ve yalanladı.

Burdur Emniyet Müdürlüğünün kaçak alkol operasyonu olarak duyurduğu konuyu da yalanlayan Gülcü, gece geç vakitlerde kaçak alkol ürünlerini işyerine indiren kişiyi tanımadığını, kaçak içki operasyonuna muhatap olmadığını, soruşturma yapıldığını sonradan öğrendiğini ifade etti ve olaya konu ürünü kendi işyerinde temizlik ve dezenfektan işlerinde kullanılmak üzere istendiğini söyledi.  Gülcü ayrıca kendi ile ilgili belge ve bilgileri kullanılmasına olanak sağlayan kişi ve kurumlar hakkında da hukuki işlem başlatacağını duyurdu.

İŞTE ATAM GÜLCÜ'NÜN O BASIN AÇIKLAMASI...

02/09/2019 günü bir internet haber sitesinde şahsım ile ilgili yapılmış olan, amacının habercilik olmadığı açıkça anlaşılan sözde haber ile ilgili kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur.

 

Haber sitesinde belirtildiği gibi kaçak içki operasyonuna muhatap olmuş değilim. Ancak söz konusu soruşturma kapsamında emniyet güçleri tarafından bir soruşturma yapıldığını olaydan sonra öğrendim.

Olayda ismi geçen kişiyi hiçbir şekilde tanımadığımı emniyet görevlilerine de beyan etmiş bulunmaktayım.  Olaya konu ürün, tarafıma ait işletmede temizlik ve dezenfektan işlerinde kullanılmak üzere alınmak istenmiştir. Söz konusu haberde belirtildiği gibi 85 litre içki alınması veya kaçak içki alınması gibi bir durum da söz konusu değil ve tamamen yalandır. Söz konusu ürün işyerimde olmadığım bir tarihte teslim edilmek için getirildiği sırada emniyet güçleri tarafından işlem yapıldığını daha sonra öğrenmiş bulunmaktayım. Olaydan sonra ismini öğrendiğim kişinin “ürüne ilişkin satış belgesi olmaması” sebebiyle ilgili idari işlem yapılmıştır. Buna ilişkin ilgili birimlere de gerekli bilgi ve belgeler tarafımca aktarılmıştır.

Ayrıca hakkımda uygulanmış olan ceza ,idari bir para cezası olup, bu cezaya da  itiraz edilmiş , konuya ilişkin hukuki süreç devam  etmektedir.  Bilindiği gibi idari para cezası idari bir işlem olup, bir suçun delili değildir. Kaldı ki trafik cezası da bir idari para cezasıdır. Bu noktada olaya ilişkin bilgi ve belgelerin tarafıma, siyasi ve ticari itibarıma zarar verecek şekilde kullanılmasına olanak sağlayan ve belgeleri ilgili olmayan kişilere hukuka aykırı bir şekilde veren kişi ve kurumalar hakkında da hukuki yollara başvuracağımı kamuoyuna bildiririm.

Ancak bu vesileyle şunu belirtmek isterim ki; yerel seçimler öncesinden günümüze benzer haberler yapmak suretiyle Burdur Belediyesi , Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz ve mensubu bulunduğumuz Cumhuriyet Halk Partisine zarar verme amacını taşıdığını her daim belli eden malum haber sitesinin yaptığı haberin içeriği ve amacı yine aynıdır. 

Masa başında yapılan haberlere ve siyasi hesaplara prim vermeyeceğimi,  tarafıma desteğini iki dönemdir esirgemeyen Burdur Halkına hizmet etmeye devam edeceğimi kamuoyuna saygıyla arz ederim.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ne ayak

03 Eylül 2019 Salı 23:37

haberinizdeki basın açıklaması görüntüsüyle, valilik sitesindeki basın açıklaması neden farklı?basın müdürlüğü yapılan haberlere göre basın açıklaması içeriğini mi değiştiriyor?

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gözyaşlarıyla Uğurlandı

Gözyaşlarıyla Uğurlandı