25 Mayıs 2020 Pazartesi

BURDUR DEVLET HASTANESİNDE ZORLA İSTİFA SKANDALI

BURDUR DEVLET HASTANESİNDE ZORLA İSTİFA SKANDALI

.

31 Mart 2020 Salı 14:18 GÜNDEM

Koronovirüs salgını ile uğraşan Burdur Devlet Hastanesinde yaşanan zorla istifa iddiaları pes dedirtti. Zor şartlar altında virüs salgını ile mücadele verildiği bir ortamda Burdur İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören'in Burdur Devlet Hastanesinin başarılı başhekimi Uğur Kesimal'i zorla istifa dilekçelerini imzalattı iddiaları hastaneyi karıştırdı.

Uzman Hekimler Harekete Geçti

Duruma sinirlenen birçok doktorun gösteri yapmak istediği ancak engellendiği öğrenildi.  Haber duyulur duyulmaz konuyu Türk Sağlık Sen'e duyuran Burdur Devlet Hastanesi uzman hekimleri hastane önünde bir basın açıklaması yapmak üzere basına bilgi verildi. Ancak polisin aldığı önlemler neticesinde Sendikanın açıklama yapmasına izin verilmedi.

Aygören Doktorlarla Bir Araya Geldi

Yaşanan kriz sonrası İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygören'in hastane uzman hekimleri ile bir araya geldi öğrenilirken, Doktorların bu kriz ortamında yapılan bu davranışın moral ve motivasyonu düşüreceğini ifade ettikleri, Başhekim Kesimal'in istifasının geri alınmasını istedikleri, bunun yanında mobing uygulanan yöneticilerinde görevlerine geri getirilmesini ayrıca isdekikleri edinilen bilgiler arasında.

Ekipman İstediler

Hastanenin uzman doktorları ayrıca İl Sağlık Müdüründen koronavirüs ile mücadele kapsamında gerekli ekipmanarın da tamamlanmasını istediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Serdar Özdemir

31 Mart 2020 Salı 16:18

Burdur il sağlık müdürü denen herif sen bucaktan ve gölhisardan hastalığı merkeze taşımaya çalış. sana karşı çıkan başhekime istifa etmeye zorla. senin yapacağın sağlık müdürlüğüne de seni o koltukta oturtana sesleniyorum. burdur merkezde oturan bir vatandaş olarak senin salgın hastalığı taşıma merakını giderebiliriz. terniyesizliğin lüzümü yok sayın il müdürü haddini bil, insanların sağlığıyla oynamaya hakkın olmadığını bildirmek bize düşmesin.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ÇİFTÇİ ŞANS ESERİ BULDU

ÇİFTÇİ ŞANS ESERİ BULDU